Безоплатна правова допомога

Шепетівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги ШУКАЄ ВОЛОНТЕРІВ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

Система надання безоплатної правової допомоги (БПД) запускає проєкт «Волонтер БПД» та запрошує до співпраці активістів, що бажають розвиватися та допомагати жителям свого регіону дізнаватися більше про їхні права. Переваги участі у проєкті «Волонтер БПД» Як зазначають організатори, учасники проєкту отримають: -- унікальний досвід співпраці з системою надання безоплатної правової допомоги;

08:20:43 12.03.2021

Договір оренди землі з недобросовісним орендарем розірвав суд

Чоловік, який звернувся до Білогірського бюро правової допомоги, ще в 2018 році віддав свою земельну ділянку в оренду товариству з обмеженою відповідальністю. Фірма, у свою чергу, зобов’язувалася щороку, до 31 грудня, сплачувати орендодавцю орендну плату та використовувати землю за її цільовим призначенням. Однак на ділі ані грошей не платила, ані ділянку не використовувала.

14:35:27 10.03.2021

Куди в Україні можна поскаржитись на дискримінацію за ознакою статі?

Чи часто жінки та чоловіки зустрічаються з дискримінацією? Чи багато з нас взагалі можуть ідентифікувати цю проблему в побуті? Щоб вирішувати проблему, потрібно її бачити, знати нормативну базу та інструменти захисту своїх прав.  Рівні права: декларація та реальність Сучасна державна політика щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків спрямована на недопущення дискримінації. Для цього було прийнято ряд законів. Тож нормативно-правова база складається з Конституції України, Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» тощо.

14:28:01 09.03.2021

Вашу посилку загубили на пошті: що робити

Ви відправили посилку з подарунком своїм рідним в інше місто, але вони її не отримали. На жаль, випадки, коли оператори поштового зв’язку втрачають поштові відправлення, непоодинокі. Як громадянину довести цей факт та отримати компенсацію?   В Україні працює один національний та багато приватних поштово-логістичних операторів. Для всіх цих поштових операторів порядок надання послуг поштового зв’язку регулюється положеннями Цивільного кодексу України, Закону України «Про поштовий зв’язок» (далі – Закон), іншими нормативно-правовими актами та договором.

11:22:04 23.02.2021

Права та пільги внутрішньо переміщених осіб

Питання забезпечення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб протягом останніх років залишається одним із найважливіших в українському суспільстві. Внутрішньо переміщеною особою (ВПО) є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

11:20:19 23.02.2021

Онлайн кредитування: як не потрапити у пастку

Сьогодні рекламні оголошення майорять великою кількістю пропозицій від фінансових установ щодо можливості швидкого і без зайвих зусиль отримання онлайн кредиту, а попит на такі пропозиції лише зростає. Маючи вдома комп’ютер чи будь-який електронний пристрій з доступом до мережі Інтернет можливо легко оформити споживчий кредит в онлайн режимі.

11:14:43 18.02.2021

Берете споживчий кредит? На що звернути увагу

Ви плануєте купити ноутбук, пральну машину чи телевізор, а потрібної суми не вистачає? Споживчий кредит – це вихід із такої ситуації. Банк позичить вам кошти на певний термін під певний відсоток. Споживчий кредит – це кошти, які позичає вам банк на певний час для купівлі якогось товару або оплати певної послуги. Та перш ніж іти до банку, дізнайтеся про його повну вартість та всі умови.

11:12:59 18.02.2021

Кібербулінг: як не стати жертвою кіберагресора

В час стрімкого розвитку інформаційних технологій зростає й рівень загрози для їх користувачів, особливо вразливі – діти, оскільки  не всі вони знають про правила безпеки в Інтернеті, а також про загрози та реальність їх наслідків у мережі. Тому, діти можуть стати жертвою кібербулінгу. Кібербулінг — це знущання, приниження, агресивні напади, які здіи?снюють за допомогою різних гаджетів (зокрема телефонів), з використанням інтернету, будь-яких електронних (цифрових) технологіи?.

14:30:46 11.02.2021

Питання визнання права на земельну частку (пай)

Непоодинокими є випадки звернень громадян міста та району до відділу «Полонське бюро правової допомоги» з питанням визнання права на земельну частку (пай). Зокрема, це працівники колишніх сільськогосподарських підприємств району, які при розпаюванні земель з тих чи інших причин не отримали сертифікатів на земельні ділянки. Що ж робити в такому випадку?

14:22:54 05.02.2021

Як захиститися від погроз колекторів

Неспроможність виконувати фінансові зобов’язання з валютних кредитів спричинена різким зростанням курсу іноземної валюти, а з гривневих кредитів – через зменшення доходів у час епідемії коронавірусної інфекції, призвела до катастрофічного падіння платоспроможності позичальників кредитно-фінансових установ. Як наслідок – виникає прострочена заборгованість, судовий процес та примусове стягнення боргу або тривале спілкування з колекторами, які не завжди коректно наполягають повернути борг. Як захистити себе від неправомірних дій колекторів?

14:20:28 05.02.2021