Безоплатна правова допомога

Які суми доходу дають право на безоплатну допомогу із зверненням до суду у 2024 році

1 січня 2024 року зріс прожитковий мінімум. Тож змінилися умови надання вторинної правничої допомоги (допомоги зі зверненням до суду) людям з низьким доходом. За законом таке право мають люди, чий середньомісячний дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів. Тепер право на допомогу зі зверненням до суду мають люди за таких умов:

13:37:48 09.01.2024

Оскарження рішення військово-лікарської комісії

До бюро правової допомоги звернувся військовослужбовець з питанням щодо оскарження рішення військово-лікарської комісії. Клієнту було надано наступні роз’яснення. Відповідно до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 №402, постанови центральної ВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку, постанова ВЛК регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК або у судовому порядку.

20:10:00 02.10.2023

Постраждалі від сексуального насильства під час війни та домашнього насильства можуть отримати безоплатну правову допомогу від держави

Міністерство юстиції України інформує про запуск інформаційної кампанії системи надання безоплатної правової допомоги для постраждалих від сексуального насильства під час війни та домашнього насильства. Мета кампанії — проінформувати про можливість отримати безоплатну правову допомогу та мотивувати постраждалих діяти, щоб захистити себе. Адже нині більшість подібних злочинів залишаються невідомими, а тому кривдники — непокараними. Розголос важливий — це спонукає інших звертатися по допомогу.

09:54:26 06.06.2023

Діти мають право на всі види правових послуг від системи БПД: як їх отримати — у новому лендингу

Як система безоплатної правової допомоги може допомогти дітям — дізнайтеся з посадкової сторінки (лендингу), створеної в межах кампанії про безбарʼєрний доступ до правових послуг. Держава гарантує дітям усі види правової допомоги від системи БПД: первинну, наприклад, фахівці системи проконсультують щодо державних гарантій та пільг для дітей, та вторинну — юристи і адвокати допоможуть, зокрема, у справах, які стосуються оформлення аліментів чи стягнення заборгованості на утримання дитини, сприятимуть у розвʼязанні інших правових питань.

13:34:29 02.06.2023

Відповідальність за несплату аліментів на утримання дітей

Досить часто до сектору «Полонське бюро правової допомоги» надходять звернення з приводу того чи можна притягнути колишнього чоловіка до відповідальності за несплату аліментів. Так, за наявності заборгованості зі сплати аліментів для боржника настають наступні негативні наслідки:

08:25:53 22.05.2023

Пільги зі сплати земельного податку

Земельний податок – це обов’язковий платіж, що справлляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), та постійних землекористувачів. Обов’язок зі сплати податку за земельну ділянку виникає з моменту реєстрації права на земельну ділянку.

14:44:16 18.04.2023

Мобінг у трудових відносинах

Мобінг – це систематичне цькування, психологічний терор, форма психологічного тиску співробітника у колективі, які спрямовані на приниження честі та гідності працівника, його ділової репутації, у тому числі з метою набуття, зміни або припинення ним трудових прав та обов’язків. Такі діяння проявляються у формі:

10:44:35 14.02.2023

Безоплатна правова допомога

Законом України «Про безоплатну правову допомогу» визначено поняття правової допомоги, як надання правових послуг, спрямованих на забезпечення реалізації прав і свобод людини і громадянина, захисту цих прав і свобод, їх відновлення у разі порушення. Безоплатна правова допомога поділяється на первинну та вторинну. Право на безоплатну первинну правову допомогу мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України. Безоплатна первинна правова допомога включає, зокрема, такі види правових послуг:

14:37:26 17.01.2023

Як уберегтися від мобільного шахрайства

Без мобільного телефону важко уявити сучасну людину. Мобільний телефон дозволяє, не виходячи з дому, зробити замовлення в онлайн-магазині, кафе, оплатити комунальні платежі, оформити соціальну допомогу, або замовити довідку тощо. Але, крім цього, телефон дає можливість шахраям ошукати громадян.  Отже, які є види мобільних шахрайств та як себе від них уберегти: Перемога в акції. На Ваш номер приходить SMS-повідомлення від мобільного оператора або магазину, що Ви перемогли в акції, але для того щоб отримати виграш Ви повинні на певний номер переказати кошти, надіслати повідомлення, або зателефонувати.

10:00:55 27.12.2022

Конкурсний відбір медіаторів

З 03 по 28 грудня 2022 року Координаційний центр з надання правової допомоги проводить конкурсний відбір медіаторів, які залучаються центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Конкурсний відбір проводиться відповідно до наказу Координаційного центру з надання правової допомоги від 02 грудня 2022 року № 402-аг «Про проведення конкурсного відбору медіаторів, які залучаються центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги», з метою реалізації Програми відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення.

15:05:41 06.12.2022