Полонської міської ради територіальної громади
тел: 2-01-40; 0979110328

Безоплатна правова допомога

Законом України «Про безоплатну правову допомогу» визначено поняття правової допомоги, як надання правових послуг, спрямованих на забезпечення реалізації прав і свобод людини і громадянина, захисту цих прав і свобод, їх відновлення у разі порушення. Безоплатна правова допомога поділяється на первинну та вторинну. Право на безоплатну первинну правову допомогу мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України. Безоплатна первинна правова допомога включає, зокрема, такі види правових послуг:

14:37:26 17.01.2023

Як уберегтися від мобільного шахрайства

Без мобільного телефону важко уявити сучасну людину. Мобільний телефон дозволяє, не виходячи з дому, зробити замовлення в онлайн-магазині, кафе, оплатити комунальні платежі, оформити соціальну допомогу, або замовити довідку тощо. Але, крім цього, телефон дає можливість шахраям ошукати громадян.  Отже, які є види мобільних шахрайств та як себе від них уберегти: Перемога в акції. На Ваш номер приходить SMS-повідомлення від мобільного оператора або магазину, що Ви перемогли в акції, але для того щоб отримати виграш Ви повинні на певний номер переказати кошти, надіслати повідомлення, або зателефонувати.

10:00:55 27.12.2022

Конкурсний відбір медіаторів

З 03 по 28 грудня 2022 року Координаційний центр з надання правової допомоги проводить конкурсний відбір медіаторів, які залучаються центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Конкурсний відбір проводиться відповідно до наказу Координаційного центру з надання правової допомоги від 02 грудня 2022 року № 402-аг «Про проведення конкурсного відбору медіаторів, які залучаються центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги», з метою реалізації Програми відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення.

15:05:41 06.12.2022

Розмір аліментів на утримання дітей та порядок їх стягнення

Аліменти на утримання дитини є однією з обов’язкових форм участі батьків у житті їх дітей. Обов’язок зі сплати аліментів покладається законом на того з батьків, який проживає від дитини окремо після розлучення сімейної пари. Право на отримання аліментів виникає в дитини з моменту її народження і триває до моменту досягнення дитиною повноліття, або до досягнення нею 23 років, у випадку якщо особа продовжує навчання і у зв’язку з цим потребує матеріальної допомоги.

20:58:01 19.09.2022

Права громадян гарантовані державою в умовах воєнного стану

Захист законних прав і свобод громадян є одним із ключових обов’язків держави. Однак існують ситуації, коли їх обмеження є невідворотним і здійснюється виключно у спосіб та за допомогою засобів, передбачених чинним законодавством. Стаття 64 Конституції України встановлює виключення, за яких можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод людини. Такою підставою безпосередньо виступає впровадження воєнного або надзвичайного стану.

08:32:56 25.08.2022

Заборона куріння у громадських місцях

11 липня 2022 року набули чинності зміни до Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення». Згідно із законом забороняється куріння, вживання і використання тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без згоряння, кальянів.

10:54:32 12.07.2022

Чи передбачено кримінальну відповідальність за правопорушення, скоєні під примусом?

Війна формує нові правила життя. В теперішніх умовах дії, які за звичайних обставин заслуговують на жорстке покарання відповідно до чинного законодавства, можуть бути вчинені особою не з власної волі, а з примусу. То чи варто карати людину в таких випадках? Кримінальний кодекс України визначає обставини, за наявності яких кримінальне покарання не передбачене. Зокрема, у частині першій статті 40 КК України зазначено, що не є кримінальним правопорушенням дія або бездіяльність особи, яка заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, вчинена під безпосереднім впливом фізичного примусу, внаслідок якого особа не могла керувати своїми вчинками.

13:36:33 25.05.2022

Відпустка без збереження заробітної плати у воєнний час

Відповідно до частини третьої ст. 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 року протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою ст. 26 Закону України «Про відпустки», яка визначає, що за сімейними обставинами та з інших причин працівнику можна надати відпустку без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік. Однак на період воєнного стану строк перебування у відпустці без збереження зарплати не включають до цих 15 календарних днів і відпустка може бути надана на весь строк запровадження воєнного стану.

13:02:58 25.05.2022

Оголошення про проведення онлайн-конкурсу дитячих малюнків «Країна моїх прав»

Координаційний центр з надання правової допомоги оголошує онлайн-конкурс дитячих малюнків «Країна моїх прав» (далі – конкурс). Тема конкурсних робіт: Моє майбутнє в мирній Україні.

15:31:29 13.05.2022

Перетин кордону: кому з чоловіків дозволяється виїхати в умовах воєнного стану

З 24 лютого 2022 року в Україні введено режим воєнного стану. На період дії правового режиму воєнного стану чоловіки - громадяни України, віком від 18 до 60 років, обмежені у виїзді за межі України, крім військовозобов'язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації відповідно до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

15:05:04 13.05.2022