A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Виконавчий комітет Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади
Хмельницька область, Шепетівський район
Офіційний сайт

Безоплатна правова допомога


 

Укладання та внесення змін до договору оренди землі

Договір оренди землі — це договір, за яким орендодавець зобов’язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов’язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства (ст. 13 Закону України «Про оренду землі»).

13:12:03 19.01.2021

Як отримати компенсацію, якщо травмувалися на вулиці під час ожеледиці

Чи може людина, яка послизнулась і травмувалась на вулиці, отримати компенсацію за свої забої і переломи? Хто повинен нести відповідальність за стан доріг? Про те, як діяти у випадку, коли Ви зазнали травми на вулиці та як відшкодувати шкоду і притягнути винних до відповідальності. Конституцією України передбачено, що кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень.

09:57:18 19.01.2021

Інформація про проведену відділом «Полонське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги роботу за 2020 рік

Протягом року відділом «Полонське бюро правової допомоги» забезпечено належний рівень роботи з надання безоплатної правової допомоги особам, що її потребують, а саме: - прийнято 670 осіб, з них 53 особи звернулось за отриманням вторинної правової допомоги, що передбачає складення документів процесуального характеру та здійснення представництва інтересів осіб в суді. За категорією питань, з якийми начастіше громадяни звертаються за правовою допомогою, є питання з сімейного, спадкового, пенсійного та земельного права. Зокрема питання щодо розміру та порядку стягнення аліментів на утримання дітей, стягнення заборгованості по аліментах, розірвання шлюбу, підстави розірвання договорів оренди земельних ділянок, вирішення земельних спорів, порядок оформлення спадкового майна, строки для прийняття спадщини, проведення перерахунків розміру пенсій. 

13:15:49 04.01.2021

Як уберегтися від мобільного шахрайства

Без мобільного телефону важко уявити сучасну людину. Мобільний телефон дозволяє, не виходячи з дому, зробити замовлення в онлайн-магазині, кафе, оплатити комунальні платежі, оформити соціальну допомогу, або замовити довідку тощо. Але, крім цього, телефон дає можливість шахраям ошукати громадян.  Отже, які є види мобільних шахрайств та як себе від них уберегти: Перемога в акції. На Ваш номер приходить SMS-повідомлення від мобільного оператора або магазину, що Ви перемогли в акції, але для того щоб отримати виграш Ви повинні на певний номер переказати кошти, надіслати повідомлення, або зателефонувати.

13:13:03 04.01.2021

Праця або чергування – справа добровільна

Залучати дитину до праці або чергування у школі можна тільки за добровільною згодою учня та за умови наявності згоди батьків. У зворотному випадку батьки матимуть усі підстави оскаржувати такі дії навчального закладу, у тому числі шляхом звернення до суду. Згідно з частиною п’ятою статті 53 Закону України «Про освіту» залучення здобувачів освіти під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі у заходах, не пов’язаних з реалізацією освітньої програми, забороняється, крім випадків, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України. 

11:25:21 02.12.2020

Де шукати захист від булінгу

Дуже часто прості непорозуміння в школі стають причиною багатьох конфліктів.  Якщо дитину кривдять інші діти, потрібно для початку поговорити з їхніми батьками, можливо, цього буде достатньо. У тому випадку, якщо знущання продовжуються, дитина або її законний представник можуть звернутися з повідомленням про вчинення такий дій до керівника та інших працівників навчального закладу, служби у справах дітей тощо, а за потреби й до територіального органу Національної поліції України. 

11:23:44 02.12.2020

Батьки мають право відмовитися здавати додаткові кошти

Держава забезпечує: безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти відповідно до стандартів освіти; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої і післядипломної освіти відповідно до законодавства (частина перша статті 4 Закону України «Про освіту»). 

11:20:56 02.12.2020

Договір про припинення права на аліменти

Сімейні правовідносини це особисті немайнові та майнові відносини, які виникають між особами на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, опіки та піклування, а також на інших підставах не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства. Одним з актуальних питань сімейних правовідносин є аліментні зобов’язання. Батьки зобов’язані утримувати своїх дітей незалежно від того чи перебувають вони у шлюбі чи ні, чи визнаний шлюб недійсним, чи позбавлені вони батьківських прав, чи дитина відібрана у батьків тимчасово без позбавлення батьківських прав. Зазначене регламентується Конституцією України та  Сімейним кодексом України. 

10:39:16 18.11.2020

Права захисників України

Напередодні Дня захисника України інформуємо про ті права, які мають учасники бойових дій.   Одним з основних прав військовослужбовців є право на безоплатну правову допомогу.

13:21:45 16.10.2020

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь