Безоплатна правова допомога

Про земельний податок: ставки, пільги, строки сплати

Громадяни України, які володіють рухомим або нерухомим майном мають сплачувати обов’язкові  податки. Зокрема, власники земельних ділянок щороку зобов’язані сплачувати земельний податок, крім випадків, коли вони  звільняються  від такої плати.

16:27:29 09.09.2021

Домашнє насильство. Законодавчі новації

На сьогоднішній день домашнє насильство та насильство за ознакою статті є проявами порушень прав людини та основними перешкодами забезпечення гендерної рівності, а також однією з найгостріших соціальних проблем суспільства, від якої страждають як жінки, так і чоловіки, але найбільш вразливими є жінки та діти. До групи підвищеного ризику насильства підпадають особи з інвалідністю, люди похилого віку, внутрішньо переміщені особи, жінки із сільської місцевості.

16:21:28 09.09.2021

Як захистити права та свободи людини і громадянина

Кожна людина має право на життя, повагу до честі та гідності, достатній життєвий рівень, недоторканість особистості, свободу слова, думки, поглядів та переконань тощо. Кожен може реалізувати своє право незалежно від віри, раси, місця проживання, віку і статі. Однак на практиці трапляються ситуації, коли права людини порушуються або ігноруються. Як протидіяти цьому та захистити себе?

10:19:51 25.08.2021

Визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню

Нерідко виникають ситуації, коли людина стає стороною виконавчого провадження, при цьому жодних судів щодо цього рішення не проводилось або ж особа не була про нього сповіщена належним чином, а на пошту від державного або приватного виконавця надходять так звані «листи щастя» про стягнення заборгованості та арешт майна боржника на виконання виконавчого напису нотаріуса.

14:19:10 18.08.2021

Легальне працевлаштування молоді в Україні

Щороку 12 серпня у світі відзначається Міжнародний день молоді, який був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 17 грудня 1999 року за пропозицією Всесвітньої конференції міністрів у справах молоді, що відбулася в Лісабоні 8-12 серпня 1998 року (A/RES/54/120). Це свято вперше відзначили у 2000 році, а його метою є підвищення поінформованості людей та привернення їх уваги до проблем молоді у різних сферах життя, в тому числі і при працевлаштуванні.

08:30:12 18.08.2021

Про заборгованість зі сплати аліментів, пеню та кримінальну відповідальність

Українське законодавство передбачає цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність за несплату аліментів.   Так, відповідно до частини другої статті 71 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці, стягнення може бути звернено на майно боржника. Звернення стягнення на заробітну плату не перешкоджає зверненню стягнення на майно боржника, якщо існує непогашена заборгованість, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці. А от щодо наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, то тоді державний виконавець до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі вже виносить вмотивовані постанови:

13:20:49 16.07.2021

Особливості виїзду дитини закордон

Відповідно до «Правил перетинання державного кордону  громадянами України» затвердженими  постановою Кабінету Міністрів України   від 27 січня 1995 р. N 57 виїзд з України громадян,  які не досягли 16-річного віку в супроводі одного з батьків здійснюється:

13:16:49 16.07.2021

Обов’язок батьків брати участь у додаткових витратах на дитину

Участь батьків у додаткових витратах на дитину регламентована статтею 185 Сімейного кодексу України (далі – СК України), відповідно до якої, той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).

11:45:27 16.07.2021

Що треба знати про права дитини

Дитина, відповідно до Конвенції ООН про права дитини, – це особа, що не досягла 18 років. Таке ж положення міститься у ст. 6 Сімейного кодексу України (СКУ). Держава взяла на себе зобов’язання захищати дітей, тому вони мають такі ж права, як і дорослі. На міжнародному й національному рівні існує багато спеціальних актів про права дитини. Основним актом про права дитини на міжнародному рівні є Конвенція ООН про права дитини.

16:31:51 16.06.2021

Курити на балконі: можна чи ні?

Тютюнопаління є шкідливою звичкою не лише для самого курця, а й для оточуючих. Пасивний курець отримує до 30 відсотків шкідливих речовин через дим. Особливо це актуально в громадських місцях, де вже є заборона палінню. Що ж стосується багатоповерхівок, то конкретного обмеження чи заборони не існує. Курити на балконі власної квартири Закон не забороняє, навіть якщо це дуже заважає мешканцям сусідніх квартир. Але є нюанси.

16:30:53 16.06.2021