Пам'ятний знак жертвам голодомору 1932-1933 років

Голодомор 1932-1933 років, який забрав мільйони життів, не оминув і Полонщину – сотні наших земляків стали його жертвами. В пам'ять про них у Полонському районі встановлено 14 пам’ятників та пам’ятних знаків. Серед них і пам’ятний знак у м. Полонному, розташований у центрі міста, на мальовничому березі річки Хомори.

Урочисте відкриття відбулося 30 вересня 2006 року, в день святкування 1010-річчя нашого міста.

Автором проекту є В.І.Плис. Загальна площа комплексу становить 300 м². В центрі комплексу чорний хрест висотою 3 метри, а навколо нього розташовані 20 тумб із табличками (19 сільрад і 1 загальна).

В пам'ять про страшні події 1932-1933 років та жертв цих подій, в день вшанування жертв голодомору 1932-1933 років проводяться мітинги-реквієми біля цього та 13 інших пам’ятників у Полонському районі.