Положення про діяльність аукціонної комісії

Додаток до рішення    60- ї

чергової сесії І скликання

Полонської міської ради ОТГ

від 08.11.2018 року №19

Положення про діяльність аукціонної комісії для продажу об’єктів малої приватизаціїкомунальної власності об’єднаної територіальної громади Полонської міської ради

І. Загальні положення

1. Це Положення розроблено відповідно до статті 15 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна».

2. Це Положення визначає порядок утворення аукціонної комісії для продажу об’єктів малої приватизації, її повноваження, права та порядок роботи.

3. Аукціонна комісія у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, нормативно-правовими актами Фонду державного майна України, рішеннями Полонської міської ради та цим Положенням.

ІІ. Склад, порядок утворення комісії та її повноваження

1. Аукціонна комісія (далі – Комісія) – це тимчасово діючий колегіальний орган, що утворюється рішенням виконавчого комітету Полонської міської ради (далі – Виконавчий комітет) для продажу об’єктів малої приватизації протягом 10 робочих днів з дня прийняття рішення Виконавчим комітетом про початок процедури приватизації об’єкта.

2. До складу Комісії входять не менш як п’ять осіб, які є працівниками виконавчого комітету та депутати Полонської міської ради (за згодою)

У разі потреби до складу комісії можуть залучатися з правом дорадчого голосу спеціалісти, експерти, представники органів виконавчої влади, господарських товариств та/або підприємств тощо.

3. Основні принципи діяльності Комісії:

• дотримання вимог законодавства;
  • колегіальність прийнятих рішень;
  • професіоналізм, неупередженість та незалежність членів Комісії (недопущення втручання в діяльність комісії будь-яких органів влади).

4. Склад Комісії та зміни до нього затверджуються рішенням Виконавчого комітету.

Голова та секретар Комісії призначаються із числа Виконавчого комітету.

На період тривалої відсутності голови Комісії (через хворобу, у разі відпустки тощо) його повноваження покладаються рішенням Виконавчого комітету на будь-якого члена Комісії.

5. До основних повноважень Комісії належать:

• розробка умов продажу та їх подання на затвердження Виконавчого комітету;
  • визначення стартової ціни продажу об’єкта малої приватизації;
  • прийняття рішень про зниження стартової ціни в порядку передбаченому Законом України «Про приватизацію державного і комунального майна»;
  • розробка інформаційного повідомлення про проведення аукціону;
  • ведення протоколів засідань Комісії та їх подання на затвердження Виконавчому комітету.

6. Стартова ціна продажу об’єкта малої приватизації визначається аукціонною комісією відповідно до статті 22 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна».

7.  До умов продажу можуть включатися зобов’язання покупця щодо:

• збереження основних видів діяльності;
  • внесення інвестицій;
  • виконання встановлених мобілізаційних завдань;
  • погашення боргів із заробітної плати та перед бюджетом;
  • забезпечення соціальних гарантій працівникам згідно з вимогами трудового законодавства;
  • вимог та додаткових обмежень природоохоронного законодавства щодо користування об'єктом;
  • установлення строку завершення будівництва об’єкта або установлення строку розбирання;
  • збереження первісного призначення (для об’єктів незавершеного будівництва);
  • установлення строку збереження профілю діяльності або можливість перепрофілювання (для об’єктів соціально-культурного призначення).

8. До умов продажу Комісією можуть включатися і інші умови з урахуванням особливостей для окремих об’єктів малої приватизації.

9. Комісія має право:

• під час розробки умов продажу вносити пропозиції до Виконавчого комітету щодо запитів до органів державної влади, господарських товариств, підприємств, установ, організацій стосовно подання пропозицій щодо умов продажу, а також подання відомостей, документів та інших матеріалів, необхідних для ознайомлення з об’єктом продажу;
  • вносити пропозиції до Виконавчого комітету щодо подання запитів спеціалістам, експертам; заслуховувати пояснення експертів, консультантів та інших спеціалістів.

ІІІ. Порядок роботи комісії

1. Очолює Комісію та організовує її роботу голова Комісії.

2. Організаційною формою роботи Комісії є засідання.

3.Усі рішення Комісії приймаються шляхом поіменного усного голосування («за» або «проти»), результати якого заносяться до протоколу.

4. Засідання Комісії є правомочним за умови участі в ньому не менше як двох третин складу її членів.

5. Кожен член Комісії має один голос при прийнятті рішень. Рішення Комісії приймаються простою більшістю голосів членів комісії, які були присутні на засіданні. У разі рівного розподілу голосів голос голови Комісії є вирішальним.

6. За результатами засідання Комісії складаються протоколи, які підписуються всіма членами Комісії, присутніми на засіданні, та у триденний строк подаються на затвердження Виконавчого комітету.

7. Секретар Комісії:

• забезпечує підготовку матеріалів для розгляду Комісією;
  • забезпечує виконання доручень голови Комісії;
  • забезпечує підготовку, ведення та оформлення протоколів засідань Комісії.

8. Члени Комісії зобов’язані брати участь у роботі Комісії.

У разі якщо засідання Комісії не відбулося з причини відсутності кворуму, засідання Комісії переноситься на інший день.

9. Діяльність Комісії припиняється рішенням Виконавчого комітету.

Секретар ради      Л.Сосун