Долина Смерті, с.Воробіївка

Біля входу в долину смерті у 1991 році встановлено гранітний обеліск, який попередньо був розташований у самій Долині з 1968 року. Виготовлений він на Новолабунському побутовому комбінаті. На ньому викарбувані слова «Стій, прохожий, зупинись, цьому місцю поклонись…», які знає кожен житель села Воробіївка, та з шаною і скорботою приходить на це місце. Перший бетонний обеліск було встановлено у 1952 році.

Спустившись алеєю вниз, можна побачити вхід у меморіальний комплекс у вигляді арки, в якій укріплено два поминальні дзвони. Далі розташована загальна могила праху розстріляних і спалених мирних жителів сіл Воробіївка та Храбузна і скульптура скорботної матері з піднятими вгору руками, яка стоїть на височині, ніби закликає прийдешні покоління зберегти мир і спокій на землі та молиться за своїх дітей – солдатів, які загинули на фронтах війни, мирних жителів, жорстоко закатованих та вбитих фашистами. Тут є стела, на якій викарбувані імена тих, хто був розстріляний та спалений у цій Долині смерті 24 січня 1944 року.

Всього на цьому місці було розстріляно і спалено 263 людини. Чудом урятувались тільки два хлопчики, яких прикрили тілами їх родичі. Прийшовши до тями, вони вибрались з-під мертвих тіл та пішли геть від цього страшного місця. Але майже щороку, якщо їм дозволяв стан здоров’я, вони 24 січня приходили разом з односельчанами до цього місця щоб пом’янути своїх батьків та матерів, дідусів та бабусь, сусідів та просто односельчан.