Меморіальний комплекс на Площі Слави
Всього в роки радянсько-німецького двобою в лавах Червоної Армії воювали 6657 полончан, з яких 4002 чоловік не повернулись з фронтових доріг. Їх імена викарбовано на багаточисленних пам’ятниках. Значної частини взагалі доля невідома - вони пропали безвісті. В пам'ять про ці страшні сторінки історії в місті створені меморіальні комплекси на площах Слави і Перемоги, облаштовані пам’ятники і братські могили. Пам'ять про загиблих в роки Великої Вітчизняної війни вічно житиме в серцях жителів міста.
В січні 1944 року в Полонному стояла 3-тя гвардійська танкова армія під командуванням генерала армії Рибалка П.С. У лютому місяці була телеграма від генерала Федоренка, командира бронетанкових військ СРСР, в якій було сказано, що прибуває новий вид танка для випробувань в бою.
Танк, марки ІС-2, прибув для випробувань на полігон м.Полонного із Челябінського танкового заводу. Після закінчення успішних випробувань, компетентна комісія армії дала висновок щодо можливості його запуску у серійне виробництво.
Після війни ветерани та керівники міста і району вирішили увіковічнити цю подію, яка вписала ще одну славну сторінку в історії нашого міста.
Райком партії, райвиконком та ветерани Великої Вітчизняної війни звернулися з проханням у штаб бронетанкових механізованих військ СРСР про те, щоб в Полонне передали такого типу бойовий танк для встановлення його на площі Слави.
Прохання було задоволено, танк ІС-2 прибув у Полонне у повній бойовій готовності. Супроводжував його танкіст в минулому Кузнєцов Сергій Іванович, який був і першим випробувачем танку ІС-2 в Полонному в 1944 році.
Як символ облесності, геройства і непереможності, танк було встановлено на спеціально підготовлений постамент на площі Слави на честь 40-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні.