ДПС

Чи має право декларант після закінчення періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування подати уточнюючу декларацію

Головне управління ДПС у Хмельницькій області повідомляє, що відповідно до п.п. 6.3 п. 6 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у період проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування відповідно до підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ декларант має право уточнити інформацію, зазначену у попередньо поданій одноразовій (спеціальній) добровільній декларації (далі – Декларація), виключно шляхом подання нової Декларації у порядку, визначеному підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПКУ. При цьому попередньо подана Декларація, інформація з якої уточнюється, вважається анульованою. Після завершення періоду проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування платник податків має право подати уточнюючий розрахунок до раніше поданої Декларації виключно у випадках, передбачених підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПКУ.

15:49:20 09.12.2022

Покроковий алгоритм заповнення реквiзиту «Призначення платежу» розрахункових документiв на переказ у разi сплати (стягнення) податкiв, зборiв, платежiв на бюджетнi рахунки та/або єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцiальне страхування на небюджетнi рахунки

13:56:55 30.11.2022

Чи є об’єктами оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об’єкти незавершеного будівництва?

Головне управління ДПС у Хмельницькій області інформує, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості. Норми передбачені п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі його частка (п.п. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 ПКУ).

13:49:48 30.11.2022

Щодо розрахунку бази нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування щодо майна, цінних паперів, процентів, інших активів

Головне управління ДПС у Хмельницькій області повідомляє, для декларування нерухомого, рухомого майна, корпоративних прав, цінних паперів, права на отримання дивідендів, процентів інших активів фізичної особи база для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування визначається, зокрема, але не виключно, як:

13:48:32 30.11.2022

Які відомості відображаються в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації

Головне управління ДПС у Хмельницькій області повідомляє, що відповідно до п.п. 6.1 п. 6 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) для цілей підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ одноразова (спеціальна) добровільна декларація (далі – Декларація) – це декларація, в якій відображається така інформація (дані):

14:58:55 10.11.2022

Стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу

ГУ ДПС у Хмельницькій області інформує, , що контролюючий орган має право здійснювати заходи щодо погашення податкового боргу шляхом стягнення коштів, а у разі їх недостатності – шляхом продажу майна зазначеного платника податків, що перебуває у податковій заставі.

14:57:45 10.11.2022

Чи можна подати заяву про часткову неможливість виконання податкових обов'язків?

Звертаємо увагу, що ДПС України надано відповіді на деякі питання, які виникають при виконанні Наказу Міністерства фінансів України від 29.07.2022 № 225 «Про затвердження Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов’язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України».

14:56:30 10.11.2022

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Чи є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, виробничі будівлі, що використовуються як адміністративно-побутові, для конторських та адміністративних цілей (офісні) Головне управління ДПС у Хмельницькій області повідомляє, що відповідно до п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості.

08:20:15 28.10.2022

Ставки збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування

Відповідно до п. 8 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – Збір) щодо задекларованих об’єктів визначається шляхом застосування до бази для нарахування Збору, визначеної згідно з п. 7 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, ставок у розміра, встановлених у підпунктах:

08:17:40 28.10.2022

Про право стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу без рішення суду

ГУ ДПС у Хмельницькій області нагадує, що контролюючий орган має право здійснювати заходи щодо погашення податкового боргу шляхом стягнення коштів, а в разі їх недостатності – шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Звертаємо увагу, що Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914-ІХ уточнено процедуру, згідно з якою стягнення коштів здійснюється за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу у випадку, коли податковий борг виник в результаті несплати самостійно задекларованих платником податків сум.

08:15:21 28.10.2022