ДПС

Закон України № 2888: внесено зміни до Податкового кодексу

Головне управління ДПС у Хмельницькій області повідомляє, що з 1 квітня 2023 року набирають чинності норми Закону України від 12 січня 2023 року № 2888-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо платіжних послуг)» (далі - Закон № 2888), яким змінюються окремі норми Податкового кодексу (далі –Кодекс).

11:27:13 04.04.2023

До 1 липня можна застосовувати старі правила заповнення платіжок для сплати податків та ЄСВ

Державна податкова служба України повідомляє, що Законом України від 30.06.2021 №1591-IX «Про платіжні послуги» (далі – Закон №1591-IX) створено умови для переходу української платіжної інфраструктури на міжнародний стандарт обміну платіжними повідомленнями ISO 20022, який є основою функціонування європейських платіжних систем.

11:24:49 04.04.2023

Основні випадки подання податкової декларації про майновий стан і доходи

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.

11:23:08 04.04.2023

Кампанія декларування доходів громадян – 2023: декларуємо доходи від репетиторства

З 1 січня розпочалась кампанія декларування доходів громадян, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи. До їхнього числа віднесені вчителі та викладачі, які торік надавали репетиторські послуги. Репетиторські послуги – це, зокрема, підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових та дипломних робіт тощо.

10:32:48 06.03.2023

Власникам нерухомості та земельних ділянок варто провести звірку щодо заборгованості зі сплати майнових податків

Громадянам, які володіють нерухомістю та земельними ділянками, варто провести звірку щодо належним їм об’єктів і нарахованих податкових платежів, - рекомендують у Головному управлінні ДПС у Хмельницькій області.  Оскільки чимало власників землі та нерухомості у минулі роки допустили податковий борг із майнових податків, Полонська ДПІ Головного управління ДПС у Хмельницькій області пропонує громадянам обов’язково відвідати Центр обслуговування  платників Полонської ДПІ та перевірити наявність заборгованості перед місцевим бюджетом.

10:30:24 06.03.2023

Декларування 2023: У яких випадках потрібно подати декларацію про майновий стан і доходи

Головне управління ДПС в Хмельницькій області інформує, що статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.

16:29:21 02.03.2023

Про рахунки для сплати податків!

ГУ ДПС у Хмельницькій області інформує, що для сплати податкових  платежів та єдиного внеску  в 2023 році актуальні  рахунки, які діяли в 2022 році, окрім нових бюджетних рахунків, відкритих Казначейством для зарахування акцизного податку з сигарил (коди класифікації доходів бюджету 14020601, 14030601), для зарахування авансового внеску з податку на прибуток підприємств, що сплачується платниками податку, які здійснюють діяльність з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі (код класифікації доходів бюджету 11021700).

11:53:45 06.01.2023

Чи необхідно застосовувати РРО або ПРРО при здійсненні розрахунків через платіжний термінал розрахунковим документом?

ГУ ДПС у Хмельницькый області звертаэ увагу на те чи необхідно застосовувати РРО або ПРРО при здійсненні розрахунків через платіжний термінал (із застосуванням електронних платіжних засобів), при цьому, які обов’язкові реквізити повинен містити фіскальний касовий чек та чи вважається сліп (квитанція) розрахунковим документом.

11:52:34 06.01.2023

На яку ПСП має право платник ПДФО, який утримує двох і більше дітей віком до 18 років?

Відповідно до п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) будь – який платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 50 відс. розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, що у 2023 році складає 1342,00 гривні.

11:51:17 06.01.2023

Єдиний податок для фізичних осіб – підприємців (спрощена система оподаткування)

За який звітний період подають Додаток 2 у складі податкової декларації платника ЄП третьої групи на період дії воєнного, надзвичайного стану в Україні ФОП, які використовують особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ Головне управління ДПС у Хмельницькій області повідомляє, що пунктом 4 частини другої ст. 6 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) встановлено, що починаючи з 01.01.2021 платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) зобов’язані подавати звітність, у тому числі про основне місце роботи працівника, про нарахування єдиного внеску в розмірах, визначених відповідно до Закону № 2464, у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку) до контролюючого органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки та порядку, встановлені Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

11:09:02 05.01.2023