Засідання круглого столу» в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»
Щороку у всьому світі в кінці листопада розпочинає свій старт кампанія «16 днів активних дій проти насильства по відношенню до жінок і дітей». Сьогодні до неї приєдналося понад 160 держав для здійснення стратегій, що закликає до викорінення всіх форм насильства. Кампанія проводиться 33 раз у всьому світі.
Україна приєдналась до цієї кампанії у 2000 році об’єднавши 20 регіонів України та 75 державних та неурядових організацій.
У ці дні по всій Україні пройдуть різноманітні заходи, які покликані повернути увагу громадськості до цієї проблеми. Серед таких заходів – круглі столи,тренінги для жінок і молоді, публічні акції,презентації та інші заходи.
27 листопада 2024 року в приміщенні міської ради ОТГ відбулося засідання круглого столу» рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти
насильства» на тему «16 днів проти насильства». У засіданні взяли участь начальник служби у справах дітей Олександр Вощатинський, завідувач сектору з питань опіки, піклування, усиновлення та сімейних форм виховання Наталія Іванченко, головний спеціаліст сектору з питань опіки, піклування, усиновлення та сімейних форм виховання Крістіна Олійник, головний спеціаліст служби у справах дітей Тетяна Муляр, інспектор сектору ювенальної превенції Роман Васькевич та представники шкільного самоврядування навчальних закладів освіти Полонщини.
Темою для проведення інформаційного заходу, спрямованого на запобігання та протидію насильства, обрали «Кібернасильство». Хоча воно відбувається віртуально, шкоди завдає реальної – репутаційної, психологічної та фізичної. З початком повномасштабної війни ризики стикнутися з проявами такого насильства, значно зросли. За результатами опитування дітей віком 6-17 років в Україні, кожну десяту дитину просили надіслати свої інтимні фото.
Мета нашої зустрічі – привернути увагу до цієї проблеми та надати рекомендації, як убезпечити себе та не постраждати від переслідувань. Головний спеціаліст ССД Муляр Т.В. надала рекомендації учасникам заходу щодо плану дій у випадку проявів насильства, актуальні сервіси та контакти для допомоги. Закликали молодь, якщо вони стали свідками або жертвами насильства,не мовчати та звертатися за допомогою:
- 102 Національна Поліція України;
- 15-47 – (Державна установа «Урядовий контактний центр»), цілодобова та безкоштовна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;
За телефонним номером 15-47 надаються фахові послуги:
інформаційні (залежно від того, якої допомоги потребує людина, та до якої установи звернутися);
психологічні (постраждала особа може отримати безкоштовну консультацію психолога);
юридичні (консультації чоловікам та жінкам чи рекомендації щодо подальших дій або можливої допомоги).
0 800 213 103 – контактний Центр системи безоплатної правової допомоги;
0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 (Громадська організація «Ла Страда Україна») національна дитяча «гаряча лінія».
На заході також було обговорено ряд документів, на меті яких привести національне законодавство у відповідність до Конвенції Ради Європи про запобігання та протидії домашнього насильства за ознакою статі.
Використовуючи соціальні ролики статті та просвітницькі матеріали прагнули донести про реальні масштаби проблеми та наголосити, що зміни можливі, і кожен з нас може бути їх частиною.