Чи змінить село Червоне свою назву?

Дата: 06.03.2024 17:01

Чи змінить село Червоне свою назву? У Полонській громаді відбулося зібрання щодо перейменування села Червоне. Його мешканці визначали нову назву населеного пункту. Нагадаємо: Український інститут національної пам’яті склав перелік з 1 400 міст та сіл, які потрібно перейменувати, щоб їх назви відповідали закону України "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні й деколонізацію топонімії". До переліку ввійшло і село Червоне Шепетівського району, назва якого за визначенням УІНП є ідеологічною, пов’язана з символікою радянської влади та комуністичної партії. Мешканці Червоного висловили думку щодо збереження назви зі зміною радянської концепції на патріотичну. Після консультації з представником УІНП, з’ясувалося: така заміна неможлива, оскільки не відповідає закону. Назва села мала б повернутися до історичної – Свинне (перша згадка у 1611 р.), але на попередніх громадських слуханнях обрано іншу – Андріївка.