ЗДАЙ КРОВ - ВРЯТУЙ ЖИТТЯ

Дата: 15.02.2024 16:29

Напевно, не має потреби говорити, як важливе донорство крові, особливо в нелегкий для нашої країни час боротьби. Адже одна донація крові здатна врятувати життя трьох бійців.

20 лютого, починаючи з 09:00 години, у КНП «Полонська міська багатопрофільна лікарня ім. Н.С. Говорун» будуть функціонувати бригади по забору крові з КНП “Хмельницький обласний центр служби крові”.

Минулоріч полончани показали згуртованість в бажанні задонатити власну кров, багатьом було відмовлено, так як з технічних причин бригада обмежена у прийомі доз крові за один виїзд. Тому, хто бажає бути донором, можете спланувати здачу крові та записатись на зручний для Вас день за номером телефону: 2 – 10 – 22

Донором може стати особа 18 - 60 років, яка не страждає хронічними соматичними захворюваннями, психічними захворюваннями, яка не хворіла сифілісом, гепатитом, туберкульозом, ВІЛ-інфекцією тощо.

Перед здачею крові:

Регулярно та збалансовано харчуйтесь, відмовтесь від жирної, смаженої, копченої, гострої їжі, молочних продуктів, яєць, бананів, горіхів.Рекомендується відварні крупи, макарони на воді без масла, хліб, сухарі, овочі, фрукти..

Вживайте більше рідини. Рекомендується солодкий чай, узвар, соки, морси, компоти, мінеральна вода.

Відмовтесь від вживання алкоголю за 48 годин до здачі крові

Утримуйтесь від вживання анальгетиків та препаратів, що містять аспірин за 72 години до процедури

Не паліть за 2 години до забору крові

Обовязково виспіться, відпочиньте

Якщо під час здачі крові ви почуваєте себе недобре, обовязково повідомте медичний персонал.

Після здачі крові:

Посидьте спокійно 10-15 хв

Випийте солодкий чай, з’їжте легку їжу

Якщо відчуєте запаморочення або слабкість, повідомте медичний персонал· Утримуйтесь від паління протягом 2 годин після здачі крові

Не піднімайте нічого важкого рукою, з якої брали кров 2 години, утримуйтесь від значних фізичних навантажень протягом доби

· Не знімайте пов’язку 3 – 4 години, не мочіть її

· Регулярно харчуйтесь дві доби, пийте достатньо рідини

· Не робіть щеплень 10 днів

· Керувати транспортом в день здачі крові категорично заборонено.

Нехай донорство дає Вам відчуття гордості за врятовані життя та пришвидшить нашу перемогу!