Постанова №10 "Про скасування реєстрації кандидатів в депутати Полонської міської ради та виключення їх з єдиного та територіального виборчих списків кандидатів у депутати від Хмельницької обласної організації політичної партії «За майбутнє»."

Дата: 09.01.2024 09:32

До Полонської міської територіальної виборчої комісії Шепетівського району Хмельницької області 02 січня 2024 року надійшли заяви кандидатів у депутати Полонської міської ради Семенець Алли Петрівни, Гусяк Світлани Петрівни, Кожушка Віктора Федоровича, Калгіної Оксани Вікторівни, Шидея Миколи Васильовича, Ясевіної Оксани Дмитрівни, включених до єдиного та територіального виборчих списків кандидатів у депутати від Хмельницької обласної організації політичної партії «За майбутнє» про скасування їх реєстрації кандидатами у депутати Полонської міської ради.

Розглянувши зазначені заяви, Полонська міська територіальна виборча комісія Шепетівського району Хмельницької області встановила:

- Постановою Полонської міської територіальної виборчої комісії Шепетівського району Хмельницької області від 25.09.2020 року №23 зареєстровано кандидатів у депутати Полонської міської ради включених до єдиного та територіального виборчих списків кандидатів у депутати від Хмельницької обласної організації політичної партії «За майбутнє» на місцевих виборах до Полонської міської ради, зокрема Семенець Алла Петрівна, Гусяк Світлана Петрівна, Кожушко Віктор Федорович, Калгіна Оксана Вікторівна, Шидей Микола Васильович, Ясевіна Оксана Дмитрівна, включених до єдиного та територіального виборчих списків кандидатів у депутати від цієї політичної партії.

Відповідно до статті 71 Конституції України вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

Добровільність участі у виборах, право бути обраним та право бути кандидатом на місцевих виборах закріплено статтями 6, 10, 15, 193 Виборчого кодексу України, за змістом яких ніхто не може бути примушений до участі чи неучасті у висуванні кандидатів на виборах, інших виборчих заходах чи у здійсненні інших виборчих процедур, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до Роз’яснення щодо скасування реєстрації кандидата в депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) після дня голосування, затвердженого Постановою Центральної виборчої комісії від 04 грудня 2020 року № 543, зважаючи на свободу в реалізації права бути обраним та керуючись принципом добровільності участі у виборах, кандидат у депутати, включений до єдиного та територіального виборчого списку місцевої організації політичної партії, може звернутися до відповідної територіальної виборчої комісії в будь-який час після дня голосування на відповідних місцевих виборах із заявою щодо скасування його реєстрації кандидатом у депутати, яка може бути засвідчена в порядку, встановленому Законом України "Про нотаріат", або подана до відповідної територіальної виборчої комісії особисто.

При цьому територіальна виборча комісія приймає рішення про скасування реєстрації відповідного кандидата в депутати з виключенням його з єдиного та територіального  виборчих списків місцевої організації політичної партії, незалежно від часу подання зазначеної заяви, після дня голосування на відповідних місцевих виборах.

Враховуючи викладене, відповідно до статей 21,24, 38 та 71 Конституції України, статей 6, 10, 15, 193, 206, 231 Виборчого кодексу України, Роз’яснення щодо скасування реєстрації кандидата в депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) після дня голосування, затвердженого Постановою Центральної виборчої комісії від 04 грудня 2020 року № 543Полонська міська територіальна виборча комісія Шепетівського району Хмельницької області постановляє:

Скасувати реєстрацію кандидатів у депутати Полонської міської ради Семенець Алли Петрівни, Гусяк Світлани Петрівни, Кожушка Віктора Федоровича, Калгіної Оксани Вікторівни, Шидея Миколи Васильовича, Ясевіної Оксани Дмитрівни, виключивши їх з єдиного та територіального виборчих списків кандидатів у депутати від Хмельницької обласної організації політичної партії «За майбутнє».

Копію постанови надати представнику політичної партії «За майбутнє», за наявності відповідного звернення.

Копію постанови надіслати Центральній виборчій комісії.

Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Полонської міської ради та розмістити на стенді офіційних матеріалів Полонської міської територіальної виборчої комісії.

Повний текст документу - Завантажити