ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАМІР ОТРИМАТИ ДОЗВІЛ НА ВИКИДИ ЗАБРУДНЮЮЧИХ РЕЧОВИН В АТМОСФЕРНЕ ПОВІТРЯ

Дата: 27.11.2023 14:20

Суб’єкт господарювання: Товариство з обмеженою відповідальністю «Полонський гранітний кар’єр» (ТОВ «Полонський гранітний кар’єр»)
Код ЄДРПОУ 39305478
Місцезаходження суб’єкта господарювання: 30501, Хмельницька обл., Шепетівський р-н, м. Полонне, вул. Академіка Герасимчука, 190 Ж
Контактний номер телефону: (067) 561-88-47,
Електронна пошта: pg_karier@ukr.net

Місцезнаходження промислового майданчика: Хмельницька обл., Шепетівський р-н, за 0,6 км на схід від північної околиці м. Полонне.

Мета: визначення та регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для отримання дозволу на викиди ЗР для існуючого об'єкта.

Планована діяльність ТОВ «Полонський гранітний кар’єр» має висновок з оцінки впливу на довкілля № 202353010731-018/1 від 01.11.2023 р. в якому визначено допустимість провадження планованої діяльності.

Діяльність ТОВ «Полонський гранітний кар’єр» полягає у продовженні розробки Полонського - 2 родовища гранітів з метою промислового видобування граніту (КВЕД: 08.11 Добування декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю) в якості сировини для заповнювачів бетону. Розробка родовища здійснюється відкритим способом з використанням вибухових засобів. Система розробки – транспортна з паралельним просуванням фронту гірничих робіт та зовнішнім розташуванням відвалів розкривних порід. Джерелами утворення забруднюючих речовин є: виймально-навантажувальні роботи по розробці розкривних порід та корисної копалини, відвал розкривних порід, подрібнення негабариту, бурові та вибухові роботи, навантаження гірничої маси, рух автотранспорту, зварювальні роботи. Залпові викиди ЗР відбуваються при вибухових роботах.

В процесі виробничої діяльності в атмосферу будуть виділятися забруднюючі речовини: залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо) - 0,0021 т/рік; манган та його сполуки (у перерахунку на манган) - 0,00017 т/рік; кремнію діоксид аморфний - 3,4E-5 т/рік; речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом - 216,3929 т/рік; оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NO2]) - 10,222 т/рік; оксид вуглецю - 38,037 т/рік; фтор та його сполуки (у перерахунку на фтор) - 7,2E-5 т/рік; фтор та його сполуки (у перерахунку на фтор) - 0,00017 т/рік; фтористий водень - 3,6E-5 т/рік. Валовий викид ЗР складе 264,7 т/рік.

За ступенем впливу на забруднення атмосферного повітря об’єкт відноситься до другої групи, що не має виробництв або технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватись найкращі доступні технології та методи керування, а підприємство ставиться на державний облік. Обсяги викидів забруднюючих речовин відповідають вимогам санітарного законодавства, заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферу та заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва не передбачені та не розробляються.

Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря розроблені згідно: з наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України № 309 від 27.06.2006 р., з наказом Міністерства екології та природних ресурсів № 177 від 10.05.2002 р.

Перевищення санітарно-гігієнічних показників якості атмосферного повітря (ГДК, ОБРВ) при проведенні розрахунків розсіювання у приземному шарі атмосфери на межі СЗЗ не зафіксовано. Існуючі величини викидів від джерел забруднення ТОВ «Полонський гранітний кар’єр» пропонується прийняти як нормативні.

Зауваження та пропозиції громадськості щодо дозволу на викиди можуть надсилатися протягом 30 календарних днів з дня публікації до: Хмельницької обласної державної адміністрації: 29005, Хмельницька обл., м. Хмельницький, майдан Незалежності, 2., (0382)76-50-24, regadm@adm-km.gov.ua; Департаменту природних ресурсів та екології Хмельницької ОДА, 29000, м. Хмельницький, вул. Свободи, 70, (0382) 61-85-08, 42814282@mail.gov.ua