Інформаційне повідомлення про намір встановлення нових тарифів на послуги  з  виробництва та постачання  теплової енергії  Товариством з обмеженою відповідальністю «БІО  ХІТ» для бюджетних установ

Дата: 16.10.2023 18:03

Діючий тариф  на  послуги  з  виробництва та постачання  теплової енергії  Товариством з обмеженою відповідальністю «БІО  ХІТ» для бюджетних установ  Полонської об’єднаної територіальної громади затверджений рішенням виконавчого комітету Полонської  міської  Ради  об’єднаної  територіальної  громади  №2 від 17.01.2022р.  та  введений в дію з 18 січня 2022 року.

Метою зміни тарифу на послуги теплопостачання є приведення діючого тарифу  до економічно обґрунтованого  рівня. Основними чинниками, які вплинули на ріст собівартості послуг з виробництва та постачання теплової енергії є постійне зростання основних складових  тарифів,зокрема, мінімальної заробітної плати, вартості електричної енергії, вартості матеріалів та запчастин, паливних ресурсів(деревини), як основного складового собівартості,а саме:

• збільшилася  мінімальна  заробітна  плата на   12 %, з жовтня 2022року її розмір становить 6700,00 грн, а в діючий тариф 2022р була закладена мінімальна заробітна плата 6000,00 грн;
  • відбулося  зростання  вартості  електричної енергії  на 61,5  %, так  в діючому тарифі  врахована  вартість  електроенергії – 4,84грн(з ПДВ) , а в плановому тарифі вартість електроенергії становить- 7,86грн  (з ПДВ);
  • витрати на паливо,а саме деревину паливну НП ,зросли в середньому на 53,8%, так в діючому тарифі врахована деревина паливна НП – 850 грн . з доставкою,  а в  плановому тарифі  - 1580 грн.з доставкою.

Фактичні витрати на послуги з виробництва та постачання теплової енергії становлять 3030грн.22 коп . за 1 Гкал  проти  2400грн по діючому тарифу .

Статті витрат                                                     тис.грн.                 % в структурі

Транспортування теплової енергії                     231,1                            3,2

Електроенергія                                                     560,4                            7,8

Витрати на оплату праці                                     720,4                            10,1

Відрахування на соціальні заходи                      158,5                            2,2

Матеріали та запасні частини                              58,2                            1,0

Інші витрати                                                          510,8                           7,1

Амортизація на основні засоби                           34,3                             0,5

Паливо(деревина дровяна)                                   4149,8                        57,9

Загальновиробничі витрати                                 187,4                          2,6

Адміністративні витрати                                       552,0                         7,6

Повна собівартість послуги опалення                 7162,9                        100

Плановий прибуток (5.0%)                                   358,1

Вартість послуги з опалення                               7521,0

Обсяг споживання  (Гкал)                                    2482

Середньозважений тариф на одиницю спожитої теплоенергії,грн./Гкал  3030,22

Діючі тарифи на послуги з теплопостачання не покривають фактичних витрат по виробництву та постачанню  послуг і завдають товариству збитків, які за 6 міс 2023р. становили  598,1 тис.грн.

Тому з метою забезпечення стабільного проведення опалювального сезону 2023-2024 р.,  недопущення заборгованості за електроенергію, запчастини, заробітну платню, дровяну деревину та надання вчасно якісних послуг,  виникла необхідність приведення тарифу до рівня економічно- обґрунтованого відповідно Закону України «Про теплопостачання» ч.1 ст.20. де тарифи на послуги з виробництва та постачання теплової енергії повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат . Встановлення тарифів на виробництво та постачання нижче від розміру економічно обґрунтованих витрат на її виробництво, постачання не допускається.

Тариф на послуги «Пара, гаряча вода та пов’язана продукція, код ДК 021:2015-09320000-8(послуги з теплопостачання) для усіх споживачів бюджетної сфери розраховані відповідно до Порядку формування тарифів на послуги  з теплопостачання  №239  від 12.09.2018року,  Постанови Кабінету Міністрів України  від 01.06.2011р №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», зі змінами.

Зауваження та пропозиції   від юридичних осіб подаються впродовж  7 календарних днів  з дня публікації повідомлення про намір зміни тарифу у письмовому вигляді за адресою: 30501,Хмельницька область,Шепетівський район,м.Полонне,вул.Сибірякова,буд.16; в електронному вигляді на адресу: sira.inna@ukr.net.

Директор:                                                                 В.М.Гусарук