Щодо розміщення зовнішньої реклами в містах України

Дата: 21.06.2023 16:30

Законодавче підґрунтя розміщення зовнішньої реклами в містах України ґрунтується на кількох нормативно-правових актах.
Основні з них включають:

1. Закон України "Про рекламу" від 3 липня 1996 року № 2702-XII, який регулює питання розміщення реклами загалом. Цей закон містить загальні положення щодо зовнішньої реклами, включаючи вимоги до її розміщення, заборони на розміщення в певних місцях, вимоги до розмірів та форматів рекламних конструкцій, а також правила щодо контролю та накладення штрафів за порушення вимог закону.

2. Місцеві нормативно-правові акти міст та областей. Багато міст та областей України мають власні регуляторні документи, які встановлюють специфічні правила та обмеження щодо розміщення зовнішньої реклами. Ці нормативні акти можуть встановлювати вимоги до зон розміщення реклами, дозволені розміри та формати конструкцій, правила розміщення в історичних частин міст тощо.

3. Рішення органів місцевого самоврядування. В окремих випадках, органи місцевого самоврядування можуть приймати спеціальні рішення щодо розміщення зовнішньої реклами в конкретних місцях або зоні.

При розміщенні зовнішньої реклами в містах України, підприємці та організації повинні звертатись до місцевих органів самоврядування та дотримуватись вимог законодавства та правил, встановлених місцевими нормативно-правовими актами.

В Полонській ОТГ питання розміщення зовнішньої реклами регламентується документом  «Порядок  розміщення зовнішньої реклами на території Полонської міської об’єднаної територіальної громади» затвердженої рішенням сесії №30 від 22 лютого 2019 року.

Основні правила, які слід враховувати при намірі розмістити рекламу, включають наступне:

3.1. Отримання дозволу: Перш за все, підприємці та організації повинні отримати дозвіл на розміщення зовнішньої реклами. Для цього вони звертаються до відповідного органу місцевого самоврядування, зазвичай до відділу архітектури або управління реклами. При поданні заявки на отримання дозволу, необхідно надати відповідні документи, які можуть включати проект рекламної конструкції, макет реклами, договір про використання місця розміщення тощо.

3.2. Дотримання вимог щодо місця розміщення: Законодавство встановлює певні обмеження та вимоги щодо місць розміщення зовнішньої реклами. Наприклад, реклама може бути заборонена в історичних частин міст або на пам'ятках архітектури. Також встановлюються відстані до доріг, залізниць, водойм та інших об'єктів, які необхідно дотримувати.

3.3. Розміри та формати рекламних конструкцій: Законодавство встановлює максимальні розміри та формати рекламних конструкцій. Вони можуть варіюватись залежно від місцевих нормативів, зони розміщення та інших факторів.

3.4. Безпека та естетика:

Безпека рекламних конструкцій: Рекламні конструкції повинні відповідати вимогам безпеки. Це означає, що вони повинні бути стійкими до погодних умов, включаючи вітер, сніг, дощ та інші небезпеки. Конструкції повинні бути монтовані та закріплені таким чином, щоб вони не становили небезпеки для перехожих, транспорту або будь-яких інших об'єктів.

Дотримання правил дорожнього руху: Реклама, розміщена біля доріг або в районах дорожнього руху, повинна дотримуватись вимог щодо видимості, щоб не заважати водіям та не порушувати правила дорожнього руху. Наприклад, вона не повинна перекривати дорожні знаки, світлофори або видимість на дорогу.

Етичні норми та мораль: При розміщенні реклами слід дотримуватись етичних норм та моральних принципів. Реклама не повинна містити образливих, дискримінаційних, непристойних або провокативних висловлювань. Вона також повинна дотримуватись принципів конкуренції та не порушувати права інших підприємств.

Захист архітектурного спадку та естетики: Розміщення реклами в історичних частин міст або в районах, які мають особливу архітектурну цінність, може бути обмежена.