Ринок праці Хмельниччини

Дата: 15.03.2023 11:03

У січні-лютому 2023 року послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 8,8 тисяч громадян. Про потребу у кваліфікованих працівниках в області поінформували понад 940 роботодавців. Завдяки злагодженій співпраці між роботодавцями та службою зайнятості 25,5% вакансій було укомплектовано.

«Понад 60% вакансій припадають на робітничі професії. Популярними залишаються професії: швачок, водіїв, продавців-консультантів, трактористів-машиністів, кухарів, бухгалтерів, економістів, медиків», –  розповідає директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

За 2 місяці 2023 року:

➡ 880 осіб працевлаштовано, в тому числі 574 зареєстрованих безробітних;

➡ 70 осіб брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру;

➡ 212 осіб – проходили професійне навчання;

За результатами оцінки бізнес-плану та проведеної співбесіди, з початку року Державний центр зайнятості ухвалив позитивне рішення щодо надання мікрогранту 2 особам, які будуть провадити підприємницьку діяльність у Хмельницькій області.

Станом на 1 березня 2023 року кількість зареєстрованих безробітних становила 4,3 тис. осіб, в тому числі майже 466 осіб з числа внутрішньо переміщених осіб. Серед безробітних 71,5% складали жінки, 48,9% – мешканці сільської місцевості, 22,5% – молодь віком до 35 років. На одну вакансію претендували 3 безробітних осіб.