Патронат над дитиною і що про нього варто знати

Дата: 22.02.2023 10:10

Сьогодні, в умовах воєнного стану, чимало дітей мають ризик залишитись без батьківської опіки та підтримки. Вони як і всі інші діти потребують сімейного затишку  та любові.

У період складних життєвих обставин у сім’ї держава стає на допомогу і продовжує вживати низку заходів, які забезпечують безпеку дітей, забезпечують право на догляд, виховання в безпечному та сприятливому сімейному середовищі.

Одним із видів сімейного виховання є патронат над дитиною -  професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах.

З метою популяризації цієї послуги серед населення 21 лютого 2022 року в приміщенні Полонського відділу Шепетівської філії Хмельницького обласного центру зайнятості спеціалісти відділу соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ОТГ провели семінар на тему: «Стань патронатним вихователем – зміни життя дитини» для громадян, які перебувають на обліку як безробітні.

В ході семінару учасників було проінформовано, що таке патронатна сім’я і хто може стати патронатним вихователем, про порядок створення та функціонування патронатної родини. Також повідомлено про вимоги до патронатних вихователів та оплату  їх професійних комплексних послуг. Робота патронатного вихователя є основною офіційною роботою.

Політика держави є такою, що сімейний патронат має зайняти ключове місце в державній системі підтримки сімей з дітьми та забезпечення прав дітей, які з певних причин залишилися без батьківської опіки, сприяти зменшенню інституалізації дітей та приймати рішення в найкращих інтересах дитини.

Відділ соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ТГ