Розірви коло насильства

Дата: 06.12.2022 11:57

Яким буває насильство? Це не лише удари та синці, але й приниження, позбавлення найнеобхіднішого, контроль, шантаж тощо. Зараз пояснимо, які види насильства та як їх розрізнити.

Фізичне насильство — нанесення побоїв та інших тілесних ушкоджень, порушення фізичного чи психічного здоров’я. Сюди входять не лише побої, але й, наприклад, позбавлення їжі та відпочинку, примус до вживання наркотиків та алкоголю.

Економічне насильство — позбавлення житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які постраждалі мають передбачене законом право. Наприклад, перешкоджання роботі та навчанню, відмова у використанні власних коштів на свій розсуд. Фото без опису

Психологічне насильство пов'язане з дією на психіку шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно спричиняються емоційна невпевненість, нездатність захистити себе. Це різноманітні маніпуляції на кшталт газлайтингу, шантажу, постійної критики.

Сексуальне насильство — це протиправне посягання на статеву недоторканість іншої людини, а також будь-які дії сексуального характеру щодо неповнолітнього/-ї. Це домагання, зґвалтування, дотики без згоди, вербальний примус до сексу.

Будь-яке насильство, навіть якщо воно не залишає слідів на тілі, є злочином. Якщо ви страждаєте від насильства, не мовчіть — зверніться по захист та підтримку!

Залишаємо також посилання на сторінку в facebook національної інформаційної кампанії «Розірви коло» (3) Розірви коло | Facebook

Відділ соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ТГ