Про право стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу без рішення суду

Дата: 28.10.2022 08:15

ГУ ДПС у Хмельницькій області нагадує, що контролюючий орган має право здійснювати заходи щодо погашення податкового боргу шляхом стягнення коштів, а в разі їх недостатності – шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Звертаємо увагу, що Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914-ІХ уточнено процедуру, згідно з якою стягнення коштів здійснюється за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу у випадку, коли податковий борг виник в результаті несплати самостійно задекларованих платником податків сум.

Увага! Таке стягнення, здійснюється без звернення до суду. Крім того, зазначеним документом скасовано умову, яка дозволяла контролюючому органу застосовувати зазначену процедуру виключно після того, коли сума податкового боргу перевищить 5 мільйонів гривень. Отже, відтепер стягнення можливе без обмеження по сумі податкового боргу. При цьому, стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу, що виник в результаті несплати сум грошових зобов’язань, які донараховані за результатами контрольно-перевірочної роботи, буде здійснюватися, як і раніше, на підставі рішення суду.