В області триває жнивна кампанія

Дата: 04.08.2022 17:03

За інформацією управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин ОДА, агроформування Хмельниччини вступили в активну фазу збирання ранніх зернових та технічних культур, яких підлягає до збирання понад 400 тис. га.

Так, станом на 2 серпня поточного року обмолочено майже 160 тис. га ранніх культур, валовий збір становить близько 775 тис. тонн. Тільки за останній тиждень жнива проведені на площі  90 тис. га та намолочено понад 370 тис. тонн збіжжя. Середня урожайність зернових культур – 59 ц/га.

Також максимум уваги приділяється збиранню озимої пшениці, яка вже обмолочена на площі 62 тис. га, або 29% до загальної площі посіву, середня урожайність становить 62,5 ц/га, валовий збір – 390 тис. га. На окремих площах підприємства збирають по 70-75 центнерів з кожного гектара.

На площі біля 35 тис. га (43% до посіяного) обмолочено ярий та озимий ячмінь, урожайність якого становить 55 ц/га, а валовий збір – 191 тис. тонн.

Завершено збирання гороху, який зібрано з площі 3,2 тис. га. Середня урожайність культури становить 35 ц/га., а валовий збір 11 тис. тонн.

Продовжується обмолот ріпаку, який вже зібрано з площі біля 60 тис. га, або 72% від належного. Намолочено 183 тис. тонн ріпакової сировини при урожайності 31ц/га.

Необхідно зазначити, що рівень урожайності всіх культур на рівні минулого року, а урожайність озимого та ярого ячменю на 3-5 центнерів вища ніж торік.

Дана ситуація позначилася на рівні цін на зерно нового врожаю, яка поступово підвищується. Наприклад, тонна зерна озимої пшениці за останні 10-15 днів подорожчала на 1500 гривень і становить 5000 тис. грн. Тонна ячменю вартує 3500 гривень, що на 1400 гривень більше ніж на початку липня. Вартість однієї тони ріпаку становить 10,5-11 тис. гривень. Такі ціни покривають затрати сільгосптоваровиробників на вирощування зерна, адже ціни на матеріально-технічні ресурси, зокрема пальне і міндобрива, зросли в порівнянні з минулим роком на 40-50%.