ПОЛОЖЕННЯ про платні медичні послуги кнп Полонської міської ради «Полонська міська багатопрофільна лікарня ім.Н.С. Говорун»

Дата: 01.08.2022 10:21

1. Загальні положення

1.1. Положення про платні медичні послуги Комунального некомерційного підприємства Полонської міської ради «Полонська міська багатопрофільна лікарня ім. Наталії Савеліївни Говорун» (далі — Положення) розроблено відповідно до частини шостої статті 18 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-XII (далі — Закон № 2801); пункту 3.1 статуту «Комунального некомерційного підприємства Полонської міської ради «Полонська міська багатопрофільна лікарня ім. Наталії Савеліївни Говорун»» (далі — КНП), який передбачає можливість надання платних медичних послуг населенню.

1.2. В основі Положення:

• Методика розрахунку вартості послуги КНП з медичного обслуговування, розраховано індивідуально з урахуванням економічно обґрунтованих витрат;
  • П(С)БО 16 «Витрати», затверджений наказом Мінфіну від 31.12.1999 № 318.

1.3. Перелік медичних послуг у Положенні відповідає Переліку платних послуг, які надаються в державних і комунальних закладах охорони здоров’я та вищих медичних навчальних закладах, затвердженому постановою КМУ від 17.09.1996 № 1138 (далі — Перелік № 1138).

1.4. Мета Положення — регламентувати процес надання платних послуг КНП, створити методологічну базу для розрахунку їх собівартості, обґрунтувати тарифи на платні медичні послуги КНП.

1.5. Положення відповідає внутрішньому наказу про облікову політику КНП.

2. Платні медичні послуги, які надає КНП

2.1. КНП надає платні медичні послуги на засадах, визначених пунктом 1.5 статуту КНП: провадить цю діяльність як господарську некомерційну, спрямовану на досягнення соціальних цілей, без мети одержання прибутку. Соціальні цілі полягають у реалізації права на охорону здоров’я згідно зі статтею 6 Закону № 2801.

2.2. Перелік платних медичних послуг, що надає КНП містить Додаток 1 до Положення.

2.3. Трудові, економічні та соціальні відносини КНП і працівників, які беруть участь у наданні платних медичних послуг, регулює колективний договір.

2.4. Розрахунок тарифів на платні послуги здійснюється щороку, з урахуванням фактичних витрат закладу. При потребі на протязі року тарифи на платні послуги можуть бути розширені та доповненні.

3. Розрахунок собівартості платних медичних послуг

3.1.Базою для встановлення тарифів на платні послуги є їх собівартість, в яку входять:

• витрати на оплату праці персоналу, безпосередньо зайнятого наданням медичних послуг;
  • відрахування на соціальне страхування, в цільові фонди, які передбачені законодавством;
  • матеріальні витрати, які визначені за розрахунковими показниками;
  • інші витрати з урахуванням конкретних умов функціонування закладу.

3.2.Плановий рівень рентабельності на платні послуги застосовується у розмірі 10% від собівартості послуг з метою розвитку матеріально-технічної бази КНП.

4. Оплата послуг

4.1. КНП приймає оплату за платні медичні послуги від фізичних і юридичних осіб, у т. ч. страхових компаній.

4.2. Фізичні особи розраховуються у готівковій формі, юридичні — тільки в безготівковій. Розрахунки з фізособами в касі КНП здійснюються з дотриманням вимог Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного банку України  від 29.12.2017 № 148. Сума платежу готівкою за один день не може перевищувати 50 000 грн включно.

4.3. Оплата здійснюється перед наданням платної медичної послуги.

4.4. Відповідальні особи надають платні медичні послуги тільки після пред’явлення отримувачем документа про оплату —  квитанції прибуткового касового ордера, фіскального чека РРО, банківської квитанції.

5. Розподіл та використання грошових надходжень

5.1. Кошти, отримані від надання платних медичних послуг, КНП використовує винятково в межах статутної діяльності, з дотриманням пунктів 1.5, 1.6 та 1.7 статуту, що забороняють прямий розподіл прибутку між засновниками та працівниками. Натомість ці кошти КНП спрямовує на фінансування видатків та досягнення соціальної мети діяльності.

5.2. Пріоритетні напрями розподілу коштів, отриманих за надання платних медичних послуг:

• оплата праці медичних працівників КНП — передусім тих, які забезпечують надання платних медичних послуг; сплата ЄСВ, інших зарплатних податків і зборів, що відповідає пункту 9.7 статуту про використання на зарплатні цілі коштів, отриманих в результаті господарської некомерційної діяльності;
  • оновлення матеріально-технічної бази КНП;
  • закупівля витратних матеріалів.

6. Прикінцеві положення

6.1. Положення набирає чинності після затвердження виконавчим комітетом Полонської міської ради ОТГ.

6.2. Перегляд Положення зумовлюють зміни оргструктури КНП, складу платних послуг, законодавства.

6.3. Додаток до цього Положення є його невід’ємною частиною.

Детальніше - Завантажити