Заборона куріння у громадських місцях

Дата: 12.07.2022 10:54

11 липня 2022 року набули чинності зміни до Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення». Згідно із законом забороняється куріння, вживання і використання тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без згоряння, кальянів.

Зокрема, забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів (ПОВНІСТЮ!):

1) у ліфтах і таксофонах;

2) у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;

3) у приміщеннях та на території навчальних закладів;

4) на дитячих майданчиках;

5) у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;

6) у під’їздах житлових будинків;

7) у підземних переходах;

8) у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;

9) у приміщеннях закладів ресторанного господарства;

10) у приміщеннях об’єктів культурного призначення;

11) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;

12) на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

Забороняється куріння тютюнових виробів (КРІМ СПЕЦІАЛЬНО ВІДВЕДЕНИХ ДЛЯ ЦЬОГО МІСЦЬ):

1) у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;

2) у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;

3) у приміщеннях гуртожитків;

4) в аеропортах та на вокзалах.

При цьому, органи місцевого самоврядування можуть своїми рішеннями самостійно встановити додаткові громадські місця, де куріння заборонено.

Слід зазначити, що законодавство також встановлює обов’язкове інформування відвідувачів про те, в яких місцях куріння дозволено, а в яких заборонено. Таким чином, у місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: “КУРІННЯ ЗАБОРОНЕНО!”.

У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: “МІСЦЕ ДЛЯ КУРІННЯ. КУРІННЯ ШКОДИТЬ ВАШОМУ ЗДОРОВ’Ю!”.

Відповдальність

Куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, та місцях, визначених рішеннями місцевих рад, тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі від 51 до 170 гривень, при повторному протягом року порушені — 170-340 гривень (згідно зі ст. 175-1 КУпАП).

Також у вільних від тютюнового диму громадських місцях має бути розміщено відповідний графічний знак із текстом щодо заборони куріння, споживання та вживання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх спалювання та кальянів. Відсутність цієї інформації суб’єктами господарювання тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1000 гривень.

Також для закладів ресторанного харчування, які розміщують попільнички, кальянні або курять, передбачено штраф у розмірі 3 тисячі гривень, при повторному порушенні – 15 тисяч гривень, для інших суб’єктів господарювання – 1 тисяча гривень, при повторному – 10 тисяч гривень.

За інформацією сектору «Полонське бюро правової допомоги»