Хмельниччина констатує: хочете допомогти країні у боротьбі з ворогом — гайда до лав тероборонців!

Дата: 17.02.2022 11:15

У Хмельницькій обласній державній адміністрації під керівництвом її очільника Сергія Гамалія відбулася спільна нарада з питань практичної розбудови системи територіальної оборони краю та першочергових завдань, які постають у цій сфері перед органами місцевого самоврядування.

Участь у нараді також узяли командир Хмельницької бригади Територіальної оборони Сил ТрО ЗС України підполковник Валентин Бігус, військовий комісар Хмельницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Костянтин Радченко, очільники найбільших міських територіальних громад, командири визначених військових частин, керівники правоохоронних органів, депутати обласної ради, представники ветеранської спільноти учасників АТО/ООС.

Як зауважив Сергій Гамалій, під час позачергової сесії обласної ради виникало чимало питань щодо процесу формування підрозділів територіальної оборони в області. Це, за словами керівника області, говорить про важливість цієї роботи та необхідність налагодження ефективної комунікації між усіма учасниками, які так чи інакше залучені до виконання завдань з формування тероборони. Серед ключових питань — матеріальне забезпечення та комплектування підрозділів ТрО, роз’яснювальна робота з населенням щодо порядку вступу на військову службу за контрактом, у резерв до підрозділів Сил територіальної оборони, порядку проходження служби тощо.

Одне з питань, якому було приділено особливу увагу, — створення добровольчих формувань, адже, за словами очільників міських рад, вони вже отримували звернення від мешканців громад, які виявляють таку ініціативу. Як наголосив полковник Костянтин Радченко, їх формування — це вже третій етап розгортання Сил ТрО.

Полковник Радченко

— Наразі відбувається перший етап — комплектування управління бригад і батальйонів, основою яких є професійні військовослужбовці. Другий етап — це формування резерву тероборони. На цьому етапі за тими, хто укладе контракт і служитиме в резерві, закріплять зброю, яку видаватимуть під час навчань або в разі виникнення особливих ситуацій. Саме на ці етапи варто звернути головну увагу як керівників усіх рівнів та гілок влади, так і мешканців області, які прагнуть зробити свій вклад у підвищення обороноздатності держави. Створення добровольчих формувань у територіальних громадах розглядатиметься лише після формування штату мирного часу та резерву для особливого періоду й виключно під керівництвом командирів Сил ТрО, — наголосив полковник Радченко.

Сергій Гамалій також наголосив: «Якщо ви хочете допомогти свої країні, вступайте до Сил територіальної оборони — на контрактну службу або до резерву. Жодні інші формати не на часі, допоки Міністерство оборони України не надасть відповідне доручення. Інші варіанти, що не передбачені законодавством, є неприпустимими».

За результатами наради її учасники дійшли спільної згоди, що подібний формат діалогу, саме така безпосередня комунікація є дієвою та ефективною для нагального розв’язання першочергових завдань з формування територіальної оборони краю, а тому такі наради відбуватимуться щотижня.

Фото пресслужби Хмельницької ОДА