Основні правила платіжної безпеки

Дата: 15.02.2022 20:31

У світі понад половина карткових шахрайств відносяться до соціальної інженерії: люди самі переказують гроші шахраям або розкривають їм дані своїх карток. Виклик для центральних банків усіх країн у період карантину та масового переходу в онлайн – убезпечити людей від таких випадків.

Платіжна безпека: основні порадиФото без опису
Надійно зберігайте та не розголошуйте свій PIN-код!

Змінюйте PIN-код до картки регулярно: 1 раз на 3 місяці, ситуативно: якщо виникла підозра, що ще хтось його може знати.

Створіть складний пароль до електронної пошти, соціальних мереж та інтернет-банкінгу

Складний пароль може містити: 8 і більше символів, Великі та малі літери, цифри та спеціальні знаки/символи.

Створюйте унікальний пароль для кожного інтернет-банкінгу, електронної пошти, соціальних мереж тощо.

Під час створення паролю не використовуйте:

Загальновідомі комбінації паролів (наприклад, Qwerty12, Password123456, Admin1234 та подібні).
Послідовне/зворотнє написання символів або цифр,
Особисту персональну інформацію (дата народження, адреса, номер телефону тощо).
Не розголошуйте всі реквізити платіжної картки та контролюйте рух коштів на рахунку

16-значний номер карти – єдине, що ви можете повідомити за телефоном.

Тримайте в секреті три цифри на звороті картки, коди (одноразові паролі) банків та мобільних операторів.
Підключіть SMS-інформування стосовно операцій з платіжною карткою.
Встановіть індивідуальні ліміти на операції з вашою платіжною карткою.
Використовуйте віртуальну картку для розрахунків в Інтернет. Перераховуйте необхідну суму з основної картки на віртуальну перед здійсненням покупки.

Якщо ви випадково розкрили дані платіжної картки на підозрілому сайті – негайно телефонуйте до банку за номером, вказаним на звороті картки.

Якщо ви стали жертвою шахраїв – напишіть заяву до Кіберполіції, або повідомте про ваш випадок за телефоном – 0 800 505 170.

Купуйте онлайн на перевірених сайтах

Перевіряйте сайти за допомогою: сервісу “STOP FRAUD” Кіберполіції; сервісу “Black List” Асоціації “ЄМА”

Також ви можете перевіряти відгуки щодо надійних сайтів, продавців та віртуальних магазинів через пошукові системи.

Захистіть телефонний номер, який прив’язаний до банківського рахунку

Не використовуйте номер телефону, який прив’язаний до вашого банківського рахунку в соцмережах, оголошеннях та для контактів з контрагентами/клієнтами.

Встановіть PIN-код на SIM-картку зі складним 8-значним паролем та пароль блокування екрана телефону.