Результати брифінгу щодо ситуації з COVID-19 в області за 11 листопада. ВІДЕО

Дата: 11.11.2021 17:04

Сьогодні у ході брифінгу в.о. генерального директора ДУ “Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” Микола Габрикевич розповів про ситуацію в області із захворюваністю на  COVID-19.

Головні тези брифінгу

= Захворюваність на COVID-19 в області продовжує зростати. Темпи зростання дещо сповільнилися, проте все ще залишаються досить високими. Наприклад, за добу в області кількість активних хворих на COVID-19 зросла на 500 осіб: з 19275 до 19748.

= Викликає занепокоєння зростання кількості випадків захворювання на COVID-19 серед дітей. Наразі в області хворіє 1500 дітей.

= Завантаженість ліжок в лікувальних закладах, що надають стаціонарну допомогу хворим з COVID-19 залишається на рівні минулої доби. Загалом розгорнуто 3035 ліжок, до 3033 з них підведено кисень. Розпочав приймати хворих госпіталь ветеранів війни, наразі там вже перебуває 12 пацієнтів з COVID-19.

= На жаль, сповільнилися темпи вакцинації від COVID-19. Якщо нещодавно за день вакцинувалися близько 11 тисяч осіб, то зараз їх кількість складає 8 тисяч осіб. Медики закликають не нехтувати можливістю захистити себе від важких наслідків коронавірусної інфекції та звертатися до найближчих центрів вакцинації чи пунктів щеплень. Область в достатній кількості забезпечена вакцинами, зокрема роздано по області 14 тисяч доз Pfizer. В наявності 7 тисяч доз AstraZeneca та 40 тисяч доз CoronoVac. Також найближчими днями очікується надходження додаткової партії Pfizer в кількості 43 тисячі доз.

= Нещодавно МОЗ України рекомендувало щеплювати від COVID-19 дітей віком від 12 років із використанням вакцини Pfizer. Перед щепленням дитина має пройти огляд у сімейного лікаря та мати всі щеплення відповідно до віку. Наразі в області зроблено 193 щеплення дітям віком 12-15 років, 54 дитини отримали по дві дози. У віковій групі 16-17 років зроблено 1010 щеплень, другою дозою вже вакциновано 255 дітей.