15 жовтня весь світ відзначає «День білої тростини». Біла паличка стала не тільки допоміжним знаряддям при самостійному орієнтуванні в просторі, а й символом людей з вадами зору.

Дата: 15.10.2021 07:05

Свого  часу, у Великій Британії, в місті Бристолі, жив молодий професійний фотограф на ім'я Джеймс Біггс, який забезпечував знімками три місцевих журнали. Однак через нещасний випадок він втратив зір. Джеймс був у відчаї. Але на своє щастя одного разу він зустрів осліплого солдата,  який повернув йому віру в себе і допоміг розпочати нове життя. Одна з порад, яку дав Біггсу колишній воїн, була такою: «Розвивай свою самостійність. Якомога частіше виходь з дому сам. Чим більше виходитимеш із супроводжуючим, тим більше зіпсуєш нервів, коли доведеться йти самому».

Для нашого часу ці слова, як ніколи, актуальні. Всі українці з обмеженими можливостями зору мають відчувати себе повноцінними громадянами, активно працювати та служити громаді.

Не лише сьогодні, а щодня нам усім слід схилити голови перед вашою мужністю та запозичити у вас терпимості, багато хто із вас є зразковими працівниками та активними громадськими діячами. І допомагають вам у цьому великі та щирі серця.

Люди з білою тростиною бачать серцем – і цьому нам потрібно вчитися у вас!

Цей день - це нагода замислитись над важливістю інтеграції людей з особливими потребами у сучасне суспільство. Без цього неможлива європейська Україна.

Здоров’я вам друзі, сімейного благополуччя та Божої ласки!

З повагою,

Полонський міський голова                                  Франц СКРИМСЬКИЙ