Шум у громадських місцях: що заборонено і яка відповідальність

Дата: 29.09.2021 11:21

Що є порушенням громадського спокою? Чи є голосні крики поблизу житлових будинків і прибудинкових територій, в зонах відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків таким порушенням? Яка відповідальність передбачена для порушників громадського спокою?  Нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян є адміністративним правопорушенням, за яке передбачена відповідальність. Так само адміністративним правопорушенням є порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях. Отже:

– На територіях, які безпосередньо прилягають до житлових будинків, рівень шуму не повинен перевищувати 70 дБА (децибел) в денний час (08:00 – 22:00) та 60 дБА – в нічний час (22:00 – 08:00).

– На майданчиках (зонах) відпочинку на території мікрорайонів і груп житлових будинків допустимий рівень шуму цілодобово становить 60 дБА.

– У квартирах допустимий рівень шуму в нічний час складає 45 дБА, а в денний – 55 дБА.

Шум, що перевищує вказані вище рівні, які встановлені санітарними нормами, є порушенням.

Фото без описуОтож, за загальним правилом, з 22 вечора до 8 години ранку, гучні крики, спів, створення іншого шуму є під забороною. За порушення законодавства про шум передбачена відповідальність – попередження та штраф для громадян у розмірі до 255 грн. Притягненням до відповідальності винних займається поліція, тому саме до правоохоронних органів треба звертатися у випадку порушення прав.