Одноразова допомога ФОПам та найманим працівникам: інструкція для отримання послуги

Дата: 20.04.2021 08:10

З 19 квітня ФОПи та наймані працівники, діяльність яких була призупинена на час перебування області в “червоній” зоні, зможуть подати заявку на отримання одноразової матеріальної допомоги з Державного бюджету України в розмірі 8 тисяч гривень. Зробити це можна на порталі або в застосунку Дія (зараз послуга доступна на порталі та на пристроях Android у Play Market, очікується публікація для Apple у App Store).

Послуга доступна протягом року, в тому числі для тих, хто отримував матеріальну допомогу минулого року. Допомогу не потрібно повертати державі або платити з неї податки. Також не потрібно хвилюватися з приводу перевірок вашого підприємства. Підприємець не може звільнити співробітника, який отримав допомогу. Більше того, ми нікому не передаємо інформацію про отримувачів допомоги.

Заява на отримання матеріальної допомоги також дозволяє додатково отримати виплату з коштів місцевого бюджету. Рішення про призначення допомоги та її розмір приймають органи місцевого самоврядування. Подати заяву можна протягом 30 днів з дня запровадження “червоної” зони в області, де ви ведете діяльність. Якщо цю область було віднесено до “червоної” зони протягом лютого-березня 2021 року, — можете подати заяву до 18 травня 2021 включно.

Мінцифра спільно з Мінекономіки, Мінсоцполітики та ПФУ створили для вас детальну інструкцію про отримання послуги в мобільному застосунку та на порталі Дія, а також відповіли на всі запитання щодо отримання послуги.

Як отримати послугу в застосунку Дія?

1. Якщо ви ще не завантажили застосунок, зробити це можна за посиланням.

2. Авторизуйтесь у застосунку через свій онлайн-банк: Приват24, Monobank або BankID НБУ.

3. У розділі “Послуги” виберіть “Отримати допомогу”.

4. Дія автоматично перевірить ваші дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного фонду України та Державної податкової служби України на відповідність умовам отримання допомоги.

5. Оберіть область, в якій ведете діяльність.

6. Підтвердьте своє поточне місце роботи.

7. Введіть номер свого гривневого рахунку у форматі IBAN. Отримати кошти можна лише на особистий рахунок. Дізнайтеся IBAN свого рахунку можна тут.

8. Очікуйте сповіщення про обробку заяви.

Відеоінструкція.

Як отримати послугу на порталі Дія?

1. Зареєструйтеся чи авторизуйтеся, якщо вже зареєстровані, в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID.

2. У розділі “Послуги” виберіть “Одноразова допомога ФОП та найманим працівникам”.

3. Дія автоматично перевірить ваші дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного фонду та Державної податкової служби України на відповідність умовам виплати.

4. Оберіть область, в якій ведете діяльність.

5. Підтвердьте своє поточне місце роботи.

6. Введіть номер свого гривневого рахунку у форматі IBAN. Отримати кошти можна лише на особистий рахунок. Дізнайтеся IBAN свого рахунку можна тут.

7. Перевірте та надішліть сформовану заяву.

8. Очікуйте повідомлення про зарахування виплати.

Реєстрація триває не більше 5 хвилин. Отримання послуги онлайн особливо актуально в умовах пандемії COVID-19.

Хто може отримати допомогу?

1. Наймані працівники юридичних осіб або ФОПів, якщо:

– основний КВЕД на останній день попереднього місяця належить до тих, що мають право на допомогу;
– організація нарахувала ЄСВ за всі місяці попереднього кварталу;
– їхня середня заробітна плата за попередній квартал не перевищує 30 тис. грн на місяць;
– не працюють за сумісництвом.

2. ФОПи, якщо:

– сплатили ЄСВ не менш ніж за 6 місяців протягом 2020 року;
– вели діяльність станом на останній день попереднього місяця;
– не є найманим працівником одночасно.

Відеоінструкція.

Хто може отримати послугу?

1. Наймані працівники юридичних осіб або ФОПів, якщо:

– організація нарахувала ЄСВ за всі місяці попереднього кварталу;
– не працюють за сумісництвом.

2. ФОПи, якщо:

– на останній день попереднього місяця провадять діяльність понад 3 місяці;
– сплатили ЄСВ не менш ніж за 6 місяців протягом 2020 року;
– провадили діяльність станом на останній день попереднього місяця;
– не є найманим працівником одночасно.

?  КВЕДи, що мають право на отримання допомоги

Подати заяву на отримання допомоги можна протягом 30 днів із дня запровадження «червоної» зони в області.

Якщо правильно заповнені всі дані й людина відповідає умовам надання допомоги, визначених законом, — протягом 10 днів виплата надійде на рахунок, вказаний у заяві на допомогу.

Це одноразова виплата найманим працівникам та ФОПам, які через посилення карантинних заходів призупинили роботу протягом 2021.

Тим, хто отримав матеріальну допомогу минулого року, цього року теж доступна ця послуга.

Виплата здійснюється на підставі заяви на порталі Дія після перевірки вказаних вами даних. Мінцифра передає списки на виплату Пенсійному фонду України. Якщо всі дані заповнені правильно й людина відповідає умовам надання допомоги, визначених законом, — вона отримає виплату на рахунок, вказаний у заяві.

Якщо людина отримує пенсію, є ФОПом, основний КВЕД чи КВЕД організації, у якій працює, належать до тих, стосовно яких вжито карантинних заходів, а область, де вона веде діяльність, потрапила до “червоної” зони протягом останніх 30 днів, вона також може отримати допомогу.

За який період має бути сплачений ЄСВ?

Щоб отримати допомогу, ЄСВ має бути сплачений за такі періоди:

четвертий квартал 2020, якщо карантинні заходи запроваджено у лютому-травні 2021 року;
перший квартал 2021, якщо карантинні заходи запроваджено в червні 2021 року;
другий квартал 2021, якщо карантинні заходи запроваджено у вересні-листопаді 2021 року;
третій квартал 2021, якщо карантинні заходи запроваджено у грудні 2021 року.