A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Виконавчий комітет Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади
Хмельницька область, Шепетівський район
Офіційний сайт
40220859@mail.gov.ua

Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області інформує

Дата: 30.03.2021 15:05
Кількість переглядів: 170

Якій категорії осіб з числа одержувачів пенсій за  військовим законом проведено індексацію?

Індексація пенсій, призначених  згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», проведена лише для осіб з числа  військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей, яким обрахунок пенсії по інвалідності або в разі втрати годувальника проведено з врахуванням заробітної плати (грошового забезпечення) особи або померлого годувальника.

При перерахунку пенсій з 1 березня 2021 року зазначеній категорії пенсіонерів застосовано показник середньої заробітної плати в Україні 5426,60 грн.

Чому не проіндексовані пенсії за військовим законом особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом?

Пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом та членам їх сімей обчислюються у відсотках від розміру грошового забезпечення (враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії). 

Показник середньої заробітної плати в Україні, який осучаснюється в результаті перерахунку з 1 березня, не є складовою розрахунку пенсії для зазначеної категорії осіб, тому їх пенсії не підлягають такому перерахунку.

Чи індексувались пенсії особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи?

Особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, які отримують пенсії згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» перерахунок пенсії з 01.03.2021 року проведено в порядку, визначеному для одержувачів пенсій за цим Законом.

Для осіб з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які отримують пенсії по інвалідності в розмірі відшкодування фактичних збитків і пенсії в разі втрати годувальника за таких осіб, що призначені відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», проведено перерахунок пенсій у зв’язку з осучасненням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який враховується при обчисленні розміру їх пенсії, 928,81 грн. Після проведення перерахунків, починаючи з 2019 року, розмір зазначеного показника збільшився до 1338,94 грн. (тобто 928,81 грн. х 1,17 (з 01.03.2019 р.) х 1,11 (з 01.05.2020 р.) х 1,11 (з 01.03.2021 р.).

Чому не проведено індексацію для одержувачів пенсій за спеціальними законами?

Пенсії держслужбовцям, науковцям, народним депутатам, посадовим особам місцевого самоврядування, прокурорам, щомісячне довічне грошове утримання суддям у відставці не підлягають індексації, оскільки для них застосовується інший механізм нарахування пенсійних виплат, передбачений спеціальними законами.

Однак, зазначеним особам у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 року №124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році», проведені перерахунки за матеріалами пенсійних справ для визначення розміру пенсії  за Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (в частині їх розмежування). Якщо в результаті перерахунку розмір пенсії за нормами цього  Закону більший за розмір пенсії за спецзаконом,  таких осіб автоматично без звернення пенсіонерів, переведено на пенсію за Законом  «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». У разі, якщо у  таких пенсіонерів є ще стаж, який можна дорахувати, тоді вони можуть звернутись з заявами щодо перерахунку пенсії з дорахуванням страхового стажу та заробітної плати, набутими після призначення пенсії за спецзаконами.

За особою, яка переведена на пенсію за нормами  Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», зберігається право перейти згідно поданої заяви на пенсію за спецзаконом. При цьому пенсія встановлюється у тому ж розмірі, що і до переведення,  з 1 числа наступного місяця, у якому надійшла заява.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь