Всесвітній день водних ресурсів

Дата: 22.03.2021 13:20

Всесвітній день водних ресурсів  (англ. World Water Day) — міжнародний день ООН, запроваджений Генеральною Асамблеєю в 1993 році (резолюція № А/RES/47/193 «Проведення Міжнародного дня водних ресурсів»). Резолюцією відзначено, що враховуючи важливість водних ресурсів у розвитку економічної діяльності і соціального благополуччя, яка не отримує широкого усвідомлення, 22 березня кожного року оголошується Міжнародним днем води, який починає відзначатися з 1993 року.

Вода — це одне з найбільших багатств України, вічна цінність, до якої ми повинні відноситися з повагою, не завдаючи їй шкоди та пильно оберігаючи. Адже вода — це дзеркало минулого і сучасного. Сьогодні вода — один з основних природних ресурсів людства. Фото без опису

Проблема води є однією з найголовніших соціальних і науково-технічних проблем сучасності, вирішення якої значною мірою залежить від вивчення водних ресурсів, рівня знань про явища і процеси, що відбуваються в гідросфері, а також від ефективних заходів з раціонального використання і охорони природних вод.

Інтенсивний розвиток промисловості та сільського господарства, збільшення населення, освоєння нових територій і пов’язане з цими процесами різке збільшення водокористування суттєво впливають на стан водних ресурсів. У найбільш освоєних районах земної кулі нині не залишилось річкових басейнів, гідрологічний режим яких не був би порушений господарською діяльністю людини.

Прості кроки, які може зробити кожен щоб жити з водою  і вберегти водні ресурси для майбутніх поколінь:

–  вживати всіх заходів економії при використанні води в побуті;

– не використовувати фосфатні (фосфонатні) миючі засоби, бо фосфати призводять до загрозливого «цвітіння» водойм;

– не засмічувати водойми побутовими відходами;

– не мити машини на берегах річок та озер.

З метою привернення уваги мешканців України до проблем, пов’язаних із забрудненням водних ресурсів, виховання екологічно свідомого мислення українців Департамент природних ресурсів та екології Хмельницької обласної державної адміністрації звертається до громадян з проханням шанобливого ставлення до води.

Не будьте байдужими до свого майбутнього! І пам’ятайте, що якісна вода – це основа вашого здоров’я.

За інформацією Департаменту природних

ресурсів та екології облдержадміністрації