Заходи щодо вшанування подвигу учасників Революції Гідності

та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні
в закладах освіти Полонської громади
в 2020-2021 навчальному році

Дата та місце проведення заходу

Відповідальні за проведення заходу

1.

Створити, оновити в закладах освіти постійно діючі стенди, що відображають подвиг Героїв Небесної Сотні, які загинули під час Революції Гідності.

лютий

1.

Забезпечити в шкільних бібліотеках фотодокументальні та книжкові виставки «Небесна Сотня – герої нашого часу», «Нескорений Майдан», «Майдан. Історія майбутнього», «Україна в боротьбі за державність», «Живим уклін, загиблим – слава», «Біль, мужність, героїзм…».

16 - 23 лютого

Керівники закладів загальної середньої освіти

1.

Організувати виставку учнівських творів, малюнків, плакатів «Герої не вмирають…», «Небесна Сотня! Слава Героям!», «Вічна слава і пам'ять героям», «Нас надихають подвиги героїв», «Діти України за мир» «Будь-якій війні скажемо: «Ні!».

16 - 19 лютого

2021 року

Керівники закладів дошкільної, загальної середньої освіти,

Будинку творчості школярів

1.

Забезпечити проведення поетичних читань, присвячених подіям Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

17 - 23 лютого

2021 року

Керівники закладів загальної середньої освіти,

Будинку творчості школярів

1.

Здійснювати коментований перегляд відеороликів про події на Майдані під час Революції Гідності, в зоні АТО/ООС, документальних фільмів «Добровольці Божої чоти», «Майдан», «Євромайдан: Революція Гідності. Повна хронологія», «Зима, що нас змінила», «Позитивний зеніт», «Воїни духу», «Сильніше, ніж зброя».

18 - 22 лютого 2021 року

1.

Організувати відвідування експозиції, присвяченої воїнам АТО/ООС,  нашим землякам-воїнам в історичному музеї Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади.

18 - 24 лютого

1.

Забезпечити 19 лютого вшанування хвилиною мовчання пам'яті Героїв Небесної Сотні, здійснити покладання квітів до пам’ятника Героїв Небесної Сотні, Алеї воїнів АТО, пам’ятних знаків та меморіальних дошок.

Керівники закладів загальної

середньої та позашкільної

освіти

1.

Провести лінійки-реквієм «У їхніх серцях жила Україна», «Нескорений Майдан», лінійки-пам’яті «День пам’яті Небесної Сотні. Герої не вмирають», «Майдан – історія майбутнього», «А сотню вже зустріли небеса», уроків звитяги, уроків патріотичного виховання «Зростаймо патріотами», «Хто вони герої минулого і сьогодення?», «Герої не вмирають», «Ті, що змінили нашу державу і наш народ», тематичні виховні години «За Україну, за її волю», «Їх подвиг пам’ятатимемо завжди», «Будемо гідні славі героїв», «Небесна Сотня – то в серцях вогонь, він гаряче палав за Україну», «Небесна Сотня. Вони боролися за єдність України», присвячених вшануванню подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, популяризації їх подвигу.

Керівники закладів загальної

середньої та позашкільної

освіти

1.

Організувати тиху акцію «Ангели пам’яті» як знак вшанування загиблих під час Революції Гідності.

2021 року

Керівники закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти

1.

Провести круглі столи «Причини початку Революції Гідності в Україні», «Жінки Майдану», панельну дискусію «Майдан і майбутнє: виклики політики»,  учнівські конференції, презентації «Україна понад усе», «100 причин пишатися Україною», «Революція гідності. Я - стверджуюсь», «Бійці Небесної Сотні», тематичні уроки з історії України «Україна: прагнення змін», «Хто вони – Герої Небесної Сотні?».

19 - 23 лютого

Керівники закладів загальної середньої освіти

1.

Провести пішохідний марафон, присвячений пам’яті Героїв Небесної Сотні, за участі здобувачів освіти, педагогів закладів загальної середньої освіти, вихованців та керівників гуртків станції юних туристів «Обрій».

23 лютого

2021 року

Керівники закладів загальної середньої освіти, станція юних туристів «Обрій»

1.

В онлайн-форматі залучати до проведення заходів учасників бойових дій  на Сході країни, представників волонтерських організацій, ветеранів минулих воєн, активних учасників Революції Гідності, членів сімей Героїв Небесної Сотні та полеглих бійців АТО/ООС.

1.

Проводити акції милосердя, благодійні ярмарки на допомогу учасникам Революції Гідності, АТО/ООС, членам сімей Героїв Небесної Сотні.

1.

Сприяти громадським організаціям, об’єднанням у роботі, пов’язаній з дослідженням, популяризацією, вшануванням подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

1.

Висвітлювати інформацію про проведені заходи щодо вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні на освітніх сайтах, сайті відділу, в мережі Інтернет.