З січня 2021 року на Хмельниччини 222 батьків новонароджених скористалися послугою «єМалятко»

Дата: 12.02.2021 15:47

З січня 2021 року на Хмельниччині 222 батьків новонароджених зареєстрували своїх дітей за допомогою послуги «єМалятко», з них 72 заяви були подані прямо у пологовому будинку. Така послуга стала доступною завдяки придбанню ноутбуків, які були передані до пологових відділень, аби батьки новонароджених мали змогу скористатися цією послугою безпосередньо у медичному закладі. Фото без опису

“Не так давно батькам новонародженої дитини для отримання свідоцтва потрібно було обійти чимало державних установ та заповнити безліч паперів. Проте, завдяки втіленню в життя послуги “єМалятко» лише на підставі однієї заяви можна швидко, зручно та безпечно, що особливо важливо в умовах поширення Covid-19, отримати не тільки свідоцтво, але й скористатися іншими послугами, які необхідні при народжені дитини”, – відмітив голова адміністрації Сергій Гамалій.

Нагадаємо, що експериментальний проект під назвою «єМалятко» стартував в Україні у 2020 році. Головна перевага послуги «єМалятко» онлайн – це економія часу та сил батьків. З появою цієї послуги необхідно лише до 20 хвилин часу і одна онлайн-заява на порталі Дія, яку можна заповнити з ноутбука просто в пологових відділеннях Хмельниччини.

Сервіс об’єднує державні послуги, дві з них обов’язкові, інші – доступні на вибір. Серед базових – отримання свідоцтва про народження дитини та визначення походження дитини (якщо батьки не перебувають у шлюбі). Також батьки новонародженої малечі можуть скористатися і іншими послугами на вибір, а саме:

? проведення державної реєстрації народження;

? реєстрації місця проживання дитини;

? призначення державної допомоги при народженні дитини;

? призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;

? внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я;

? реєстрації дитини у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;

? видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї

? визначення належності новонародженої дитини до громадянства України;

? внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому.

Послуга «єМалятко» надається безкоштовно, але за реєстрацію місця проживання дитини потрібно заплатити адміністративний збір у розмірі 13,60 грн, передбачений законодавством України. Місцем проживання дитини обов’язково має бути місце проживання її батьків чи одного з них. Обов’язкова умова – батьки повинні бути громадянами України.

Подати заяву на отримання комплексної послуги “єМалятко” можна у цьому лінку: