Прокуратура вимагає звільнення земель державної власності вартістю 14,4 мільйони гривень.

Дата: 22.01.2021 13:07

Полонським відділом місцевої прокуратури встановлено, що у 2018 році державним підприємством, укладено із товариством договір про спільну діяльність, умовами якого передбачено передачу у користування належних державному підприємству земель сільськогосподарського призначення площею 474 га.

Однак, зі  змісту укладеної угоди вбачається, що зазначений правочин є удаваним – не спрямованим на реальне настання передбачених договором правових наслідків. Фактично ж сторонами укладено договір оренди земельної ділянки. Також, під час укладення зазначеного договору допущено порушення вимог Цивільного кодексу України, Закону України «Про оренду землі». Фото без опису

Окрім того, як встановлено місцевою прокуратурою, зі сторони державного підприємства договір підписано особою, яку на час укладання правочину уже було звільнено з посади виконувача обов’язків директора підприємства та яка, відповідно, не мала права підпису.

Відповідно до вимог ст.ст. 203, 215 ЦК зазначений договір підлягає визнанню судом недійсним.

З метою захисту інтересів держави, місцевою прокуратурою скеровано до суду позов про визнання укладеного договору недійсним та звільнення земельної ділянки державної власності вартістю понад 14,4 мільйони гривень, який наразі перебуває на розгляді у Господарському суді Хмельницької області.

За інформацією Полонського відділу

Шепетівської місцевої прокуратури