Інформація про доцільність та доступність проведення тестування методом ПЛР

Дата: 22.01.2021 13:04

Всього по Полонському району на протязі 2020 року зареєстровано 1073 підтверджених випадки COVID-19.

В січні - березні  поточного року  випадки гострої коронавірусної хвороби на території Полонського району не реєструвались, на протязі квітня-липня зареєстровано-6 випадків, в  серпні-12, в вересні-89, в жовтні-183,в листопаді-  421 випадок, в грудні-337 випадків.

Епідпроцесом на COVID-19 в грудні місяці  із 47 населених пунктів району охоплено 21 населений пункт, що на 3 менше , ніж в листоппаді , а саме:

м.ПОЛОННЕ-206 випадків, селище Понінка-42 вип, с. Новоселииця-27,

с.Котелянка- 5 випадків, в листопаді було -10 випадків,

с. Прислуч-20 випадків, а було в листопаді лише-3 хворих, тобто значне збільшення.

с.Буртин -8 випадків,   с.В.Березна—5 випадків,

с. Титьків, с. Варварівка—по 4 випадки. с.Браженці-3 вип.

с. Адамів, с.Любомирка- по 2 вип.,

В  с. Білецьке, с. М.Шкарівка. с. Колосіївка, с. Кустівці. с.Онацківці, с.Ганнусине. с.Червоне, с.Н.Лабунь. с. Микулин- по 1 випадку

На протязі грудня місяця по Полонському району одужало –-320 хворих на  гостру коронавірусну хворобу .

Всього  за 2020 рік в Полонському районі  методом-ПЛР  обстежено 2905 осіб, із них позитивних-1073. В грудні місяці проведено 772 дослідження методом-ПЛР, в листопаді – 950 досліджень.

Звертаю увагу на те, що згідно наказу  МОЗУ  від  17.09.2020  № 2122  Про внесення змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)» в обов’язковому порядку лабораторне обстеження на COVID-19 з використанням методу ПЛР проводиться наступним особам:

1.  Пацієнтам, які відповідають визначенню підозрілого, ймовірного випадку захворювання на COVID-19,
  2.  З ознаками ГРВІ,
  3. Вірусної пневмонії та/або ТГРС, яким не проводився скринінговий тест на визначення антигену SARS-CoV-2
  4.  При наявності позитивного результату скринінгового тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 (додаток 2);
  5.  Пацієнтам з позагоспітальною пневмонією;
  6.  Контактним особам при появі симптомів, які не виключають COVID-19 (додаток 5);
  7.  Особам, у яких при проведенні дослідження методом ІФА або ІХЛА виявлено Ig A, IgM, IgG та/або сумарні IgM, IgG;

На території Хмельницької області створено 83 пункти забору біоматеріалу на ПЛР-тестування.

В Полонському районі  облаштовано 2 таких пункти, - один на базі ЦРЛ  в приміщенні водолікарні, і новий пункт на базі центру ПМСД  в приміщенні  корпусу №3 (бувший діагностичний центр).

Відбір  проводиться згідно графіка  за направленням лікаря, де вказано  години і хвилини, з метою уникнення  контакту між пацієнтами.

Завідувач Полонським РЛВ

ДУ "Хмельницький ОЛЦ МОЗ України"

Аврамчук Валерій Володимирович