ДСНС наголошує: Будьте відподальні та дотримуйтесь заходів безпеки на водоймах

Дата: 15.01.2021 15:08

Аби попередити виникнення трагічних ситуацій на водоймах України, фахівці Служби порятунку щодня здійснюють превентивні заходи з населенням, пояснюючи наслідки нехтування заходами безпеки на кризі.

“Взимку водойми перетворюються на популярні місця для дітей та рибалок, а також виконують функцію природної переправи, коли з’являється товстий лід. Наразі в Україні утримується нестійка морозна погода, тож крига не набрала потрібної товщини й виходити на неї небезпечно”, — йдеться у повідомленні Управління ДСНС в Хмельницькій області.

Фахівці служби порятунку наголошують на правилах поведінки поблизу та на водоймах у зимовий період, коли крига ще надто тонка.

Пам’ятайте про таке:

виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди;

забороняється виходити на лід, товщина і міцність якого вам невідомі;

переходити водойми потрібно в спеціально позначених і обладнаних для цього місцях;

забороняється спускатися на лижах з крутого берега на неперевірений на міцність і товщину лід;

забороняється збиратися на кризі великими групами в одному місці;

не можна виходити на лід: у місці з’єднання річок; у випадку швидкої течії річки у цьому місці; за наявності вмерзлих у лід дошок, палиць та інших предметів; у випадку різного забарвлення льоду; під час сильного перепаду температури й потепління;

не вживайте спиртні напої біля водойм;

пильнуйте за дозвіллям дітей та пояснюйте їм небезпеку тонкої криги.

Якщо з вами сталася надзвичайна подія, або ви стали свідком такої, — не зволікайте, телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!