Підсумок 2020 року: ринок праці Хмельниччини

Дата: 12.01.2021 13:17

У 2020 році ринок праці Хмельниччини зазнав суттєвих змін. Пандемія коронавірусу внесла свої корективи в життя кожного із нас. Карантинні обмеження призвели до скорочення робочих місць та збільшення безробітних. Але не дивлячись на це, фахівці центрів зайнятості та філій Хмельниччини не припиняли підбір підходящих вакансій для безробітних та допомагали роботодавцям в укомплектуванні робочих місць.

Так, послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 63,4 тис. громадян, з яких 43,9 тис. мали статус безробітного. Кількість осіб, працевлаштованих за сприянням обласної служби зайнятості становила 19,1 тис. осіб, в тому числі 13,7 тис. осіб зареєстрованих безробітних.

Протягом 2020 року, 5,5 тис. роботодавців поінформували обласну службу зайнятості про потребу у кваліфікованих працівниках в області. В базі даних налічувалось 28,2 тис. вакансій. За словами директора Хмельницького обласного центру зайнятості Сергія Черешні найбільшим попитом користуються працівники сфери торгівлі та послуг, переробної промисловості та транспорту, затребувані менеджери в усіх сферах економічної діяльності, бухгалтери та інженери з досвідом роботи, середній медичний персонал.

Серед основних показників діяльності Хмельницької обласної служби зайнятості у 2020 році:

- 3,3 тис. осіб було залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру;

- 3,2 тис. – проходили професійне навчання;

- видано 7 ваучерів для підвищення конкурентоспроможності особам старше 45 років;

- 21 особа скористалася одноразовою допомогою по безробіттю для організації  підприємницької діяльності;

- профорієнтаційні послуги отримали 51,6 тис. громадян.

Під час карантинних обмежень, було реалізовано два урядові проєкти щодо надання фінансової підтримки бізнесу. З квітня 2020 року діє програма надання допомоги по частковому безробіттю для суб’єктів малого або середнього бізнесу та ФОПів, які є застрахованими особами. Станом на 31 грудня 2020 року прийнято 6006 позитивних рішень для надання фінансової допомоги 9677  працівникам (з них майже 5674 – ФОПи). А у грудні 2020 року, суб’єкти господарювання – юридичні особи мали змогу скористатися одноразовою матеріальною допомогою для здійснення виплати найманим працівникам на період обмежувальних протиепідемічних заходів (152 роботодавця отримали таку допомогу для 3024 найманих працівників).

Хмельницька обласна служба зайнятості поступово повертається до звичного режиму роботи – центри зайнятості та філії відновлюють особистий прийом громадян і фахівці готові надати комплекс послуг зі сприяння у працевлаштуванні не тільки онлайн, а й безпосередньо в центрах зайнятості.

Хмельницький обласний центр зайнятості