Праця або чергування – справа добровільна

Дата: 02.12.2020 11:25

Залучати дитину до праці або чергування у школі можна тільки за добровільною згодою учня та за умови наявності згоди батьків. У зворотному випадку батьки матимуть усі підстави оскаржувати такі дії навчального закладу, у тому числі шляхом звернення до суду.

Згідно з частиною п’ятою статті 53 Закону України «Про освіту» залучення здобувачів освіти під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі у заходах, не пов’язаних з реалізацією освітньої програми, забороняється, крім випадків, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України. Фото без опису

Школі необхідно заздалегідь з’ясувати позицію батьків із питання залучення їхніх дітей до праці. Це стосується як екстрених випадків, так і звичайних чергувань та генеральних прибирань.

У випадку якщо обов’язок чергувати записаний у статуті школи, учням слід пам’ятати, що праця чи чергування має бути на добровільних засадах, а статут школи не може суперечити законам.