Постраждалим на виробництві профінансовано страхові виплати на суму понад 48 млн гривень

Дата: 07.07.2020 15:24

Станом на 01 липня 2020 року на обліку в управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області перебувають 3658 потерпілих від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності та осіб, які мають право на страхові виплати у разі смерті працівників внаслідок виконання посадових обов’язків, – зазначає керівник управління Сергій Кіндзерський. – З яких: потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання – 3401 особа та членів їх родин – 257 осіб.

За січень – червень поточного року управлінням виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області виплачено 48305,36 тис. грн. страхових виплат. Вагому частку (88,7 % від загальної суми) складають щомісячні страхові виплати в разі часткової або повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину отриманого заробітку потерпілого. Ці кошти отримав 3401 потерпілий. Сума виплат склала 42840,3 тис. гривень. Щомісячні страхові виплати отримали 257 осіб, які мають право на виплати в разі втрати годувальника, на суму 3102,1 тис. гривень». Фото без опису

За січень – червень 2020 року управлінням також призначено:

– одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності 24 потерпілим на суму 236,64 тис. грн;

– одноразову допомогу в разі смерті потерпілого 2 сім’ям та 3 утриманцям на загальну суму 535,12 тис. грн;

– відшкодовано вартість поховання одного потерпілого на суму 2,5 тис. гривень.

Серед потерпілих на виробництві страхові виплати отримують 223 внутрішньо переміщених осіб з Донецької та Луганської областей, яким у повному обсязі забезпечено виплату щомісячних страхових коштів у січні – червні 2020 року на суму 4884,21 тис. гривень.

Варто зазначити, з 01 липня 2020 року в Україні планово збільшився розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб – з 2 102 гривень до 2 197 гривень. Відповідно зросла сума пов’язаних з ним одноразових допомог, які фінансуються Фондом соціального страхування України для потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також членам їх родин, утриманцям у разі смерті працівників внаслідок виконання посадових обов’язків.

Так, для осіб, у яких право на страхові виплати від Фонду настало з 01 липня цього року, розмір допомоги складе:

– потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві відповідно до ступеня втрати професійної працездатності (максимально 17 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, при 100% втрати працездатності) – 37 349 грн;

– сім’ї у разі смерті потерпілого (100 розмірів прожиткового мінімуму) – 219 700 грн;

– утриманцю у разі смерті потерпілого (20 розмірів прожиткового мінімуму) – 43 940 грн.

Раніше ці виплати становили 35 734 грн, 210 200 грн і 42 040 грн відповідно.