5 червня відзначається Всесвітній день охорони навколишнього середовища

Дата: 05.06.2020 11:59

Всесвітній день охорони навколишнього середовища був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 15 грудня 1972 року, з того часу його щороку відзначають в усьому світі. Вибір цієї дати обґрунтовано тим, що саме в цей день в Стокгольмі (Швеція) почала роботу Конференція ООН з проблем навколишнього середовища.

Традиційно Україна відзначає цей день з більш ніж 100 країнами світу.

Охорона навколишнього природного середовища – це форма у взаємодії людини й природи, породжена в сучасних умовах. Вона являє собою систему державних і суспільних заходів спрямованих на гармонічну взаємодію суспільства й природи, збереження й відтворення природних ресурсів в ім’я сучасних і майбутніх поколінь. Сьогодні екологічні проблеми знаходяться у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації й, зокрема, нашої країни.

Давайте згадаємо, що ми всі живемо на одній планеті, і забруднюючи природу, ми шкодимо у першу чергу самим собі та своїм нащадкам. Тому з такої прекрасної нагоди зробимо хоча б один крок на покращення стану довкілля. Кожен для себе повинен знайти його сам. Дехто відмовиться від поїздки на транспорті, хтось посадить дерево. Але разом ми зробимо навколишнє середовище кращим і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів.

Пам’ятаймо, що лише разом ми зможемо зробити довкілля чистішим, адже наше майбутнє залежить саме від нас!

За інформацією Департаменту природних ресурсів та екології облдержадміністрації