Аптечні заклади та супермаркети отримали рекомендації

Дата: 25.03.2020 09:13

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало 44 регіональним аптечним закладам та 3 торгівельним мережам утриматися від безпідставного підвищення цін та створення штучного дефіциту.

В умовах проведення заходів для запобігання поширенню на території Хмельницької області коронавірусу COVID-19 Відділення здійснює контроль за ціновою поведінкою суб’єктів господарювання на товарних ринках роздрібної торгівлі фармацевтичними товарами, виробами медичного призначення та продуктами харчування.

Здійснюється щоденний моніторинг цін на товари медичного призначення, зокрема: засоби індивідуального захисту, дезінфікуючі засоби для рук, захисні дихальні маски, рукавички, дезінфікуючі засоби для проведення дезінфекції приміщень/транспорту, та противірусні препарати, а також на продукти харчування: хліб, цукор, крупу рисову, крупу гречану, борошно, м’ясо, яйця, молоко, масло вершкове, олію соняшникову.

Ажіотажний попит на зазначені товари може призвести до одночасного необґрунтованого підвищення торгівельними мережами цін на такі товари з метою отримання додаткового прибутку.

Адміністративна колегія Відділення, керуючись статтею 14 Закону України «Про Антимонопольний комітет України», з метою запобігання вчиненню порушень законодавства про захист економічної конкуренції, внесла обов’язкові для розгляду рекомендації аптечним та торгівельним установам про здійснення заходів з утримання від встановлення роздрібних цін на товари медичного призначення та продукти харчування, які перевищують економічно обґрунтований їх рівень.

Про результати розгляду рекомендацій учасники ринків мають проінформувати Відділення у п’ятиденний строк.

Прес-служба Хмельницького обласного

територіального відділення