Полонської міської ради територіальної громади
тел: 2-01-40; 0979110328

Аптечні заклади та супермаркети отримали рекомендації

Дата: 25.03.2020 09:13

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало 44 регіональним аптечним закладам та 3 торгівельним мережам утриматися від безпідставного підвищення цін та створення штучного дефіциту.

В умовах проведення заходів для запобігання поширенню на території Хмельницької області коронавірусу COVID-19 Відділення здійснює контроль за ціновою поведінкою суб’єктів господарювання на товарних ринках роздрібної торгівлі фармацевтичними товарами, виробами медичного призначення та продуктами харчування.

Здійснюється щоденний моніторинг цін на товари медичного призначення, зокрема: засоби індивідуального захисту, дезінфікуючі засоби для рук, захисні дихальні маски, рукавички, дезінфікуючі засоби для проведення дезінфекції приміщень/транспорту, та противірусні препарати, а також на продукти харчування: хліб, цукор, крупу рисову, крупу гречану, борошно, м’ясо, яйця, молоко, масло вершкове, олію соняшникову. Фото без опису

Ажіотажний попит на зазначені товари може призвести до одночасного необґрунтованого підвищення торгівельними мережами цін на такі товари з метою отримання додаткового прибутку.

Адміністративна колегія Відділення, керуючись статтею 14 Закону України «Про Антимонопольний комітет України», з метою запобігання вчиненню порушень законодавства про захист економічної конкуренції, внесла обов’язкові для розгляду рекомендації аптечним та торгівельним установам про здійснення заходів з утримання від встановлення роздрібних цін на товари медичного призначення та продукти харчування, які перевищують економічно обґрунтований їх рівень.

Про результати розгляду рекомендацій учасники ринків мають проінформувати Відділення у п’ятиденний строк.

Прес-служба Хмельницького обласного

територіального відділення