Готуємось до Е-декларування 2020

Дата: 26.02.2020 15:59

Із початком 2020 року стартував новий етап електронного декларування. Тож нагадаємо, хто та коли в бюджетних установах повинен відкрити для загального доступу інформацію про все своє нажите майно, подавши електронну декларацію, та з'ясуємо, які нововведення на Вас очікують цього року.

Стисло про головне

Особи, уповноважені на виконання функцій держави, місцевого самоврядуван­ня, чи прирівняні до них особи зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функ­цій держави або місцевого самоврядування (далі — е-декларація). Фото без опису

Форма такої декларації затверджена рі­шенням № 3.

ВАЖЛИВО! З 1 січня 2020 року наказом № 168/19 введено нову форму е-декларації (детально про зміни — далі).

Подають е-декларацію за минулий рік, за­повнюючи на офіційному вебсайті Національно­го агентства з питань запобігання корупції (далі — НАЗК) за посиланням https://nazk.gov.ua/uk.

!!!РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ЗАПОВНЕННЯ ДЕКЛАРАЦІЙ!!!

ПРИМІТКА. Не плутайте антикорупційну е-декларацію з Податковою деклара­цією про майновий стан і доходи, форма якої затверджена наказом №859.

Чи повинна подавати е-декларацію особа, яка тимчасово виконувала обов'язки відсутньої посадової особи – декларанта?

Як бути в разі заміщення декларанта на час його відпустки, хвороби чи відрядження? НАЗК у своїх відповідях на найбільш поширені запи­тання, що виникають у суб'єктів декларування, від 22.11.2016р. зазначає, щодо переліку де­кларантів слід зараховувати лише тих праців­ників, на яких покладено відповідні обов'язки на постійній основі. Якщо певна особа фак­тично виконувала такі обов'язки за відсутності посадовця, це не є достатньою підставою від­носити її до суб'єктів декларування.

Переглянути всю статтю щодо заповнення та роз'яснення Е-декларування 2020 - можна за посиланням. - Завантажити.