Виконавчий комітет
Полонської міської ради територіальної громади
Хмельницька область, Шепетівський район
Офіційний сайт
40220859@mail.gov.ua
тел: 2-01-40; 0979110328

Уряд спрямував місцевим бюджетам кошти на освіту та підтримав позицію АМУ щодо врахування реального контингенту учнів

Дата: 18.02.2020 14:57
Кількість переглядів: 565

Днями відбулось засідання Кабінету Міністрів України під головуванням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука. Позицію Асоціації міст України представляв заступник Виконавчого директора АМУ Володимир Мягкоход. Уряд спрямував місцевим бюджетам кошти на освіту та підтримав позицію АМУ щодо врахування реального контингенту учнів.

Під час засідання Уряд схвалив ряд рішень у сфері освіти:
 

  • Постанова Кабінету Міністрів України від 12.02.2020 року «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів». Фото без опису

Актом визначається порядок та умови надання субвенції на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів», що відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» складає 3,5 млрд гривень. Ці кошти спрямовуватимуться на реалізацію проєктів, пов’язаних із завершенням розпочатих у попередніх періодах будівельних робіт з будівництва нових будівель і споруд комунальних закладів загальної середньої освіти, реконструкцією, капітальним ремонтом існуючих будівель, споруд закладів освіти та формуванням нового освітнього простору у закладах освіти. Використання субвенції здійснюватиметься на засадах співфінансування з місцевими бюджетами.

  • Постанова Кабінету Міністрів України від 12.02.2020 року «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної. сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа? у 2020 році».

Актом вносяться зміни до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа».

Хмельниччині дістанеться 34 млн 158 тис грн на закупівлю засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкової школи (або структурних підрозділів інших закладів освіти, що забезпечують здобуття початкової освіти), майже 700 тис грн на закупівлю обладнання, інвентарю для фізкультурно-спортивних приміщень, засобів навчання, у тому числі навчально-методичної та навчальної літератури, зошитів з друкованою основою для закладів загальної середньої освіти, що беруть участь в експерименті з реалізації Державного стандарту початкової освіти і 13 млн 603 тис грн на підвищення кваліфікації педагогічних працівників та проведення супервізії.

Загалом для усіх областей Украйни розприділили такі суми: понад 1 млдр грн буде спрямовано на закупівлю засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкової школи (або структурних підрозділів інших закладів освіти, що забезпечують здобуття початкової освіти), на закупівлю обладнання, інвентарю для фізкультурно-спортивних приміщень, засобів навчання, у тому числі навчально-методичної та навчальної літератури, зошитів з друкованою основою для закладів загальної середньої освіти, що беруть участь в експерименті з реалізації Державного стандарту початкової освіти, виділено 25 млн грн; на підвищення кваліфікації педагогічних працівників та проведення супервізії буде спрямовано 361 млн гривень.

Нагадуємо, що обсяг цієї субвенції у Державному бюджеті України складає 1,4 млрд гривень, що на 17 % більше, ніж минулого року. Також постановою здійснюється розподіл коштів між обласними бюджетами та бюджетом м. Києва.

Звертаємо увагу, що субвенція надається на засадах співфінансування з місцевими бюджетами. При цьому джерелами співфінансування коштів місцевих бюджетів не можуть бути міжбюджетні трансферти з державного бюджету місцевим бюджетам. Погодження розподілу ОДА коштів між місцевими бюджетами базового рівня здійснюватиметься МОН.

  • Розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.02.2020 року «Деякі питання фінансування у 2020 році оснащення закладів загальної середньої та професійної (професійнотехнічної) освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти»

Розпорядженням визначаються особливості використання залишків коштів за освітньою субвенцією на оснащення закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти. Йдеться про придбання обладнання для навчальних кабінетів та STEM-лабораторій. Відповідно до додатку 2 до розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2019 року № 1109 «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству освіти і науки на 2019 рік» на ці потреби буде спрямовано у 2020 році 802 млн гривень. Закупівля обладнання здійснюватиметься централізовано й контролюватиметься Міністерством освіти і науки України. Прийняття акта сприятиме покращенню матеріально-технічного стану закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти й дозволить покращити якість STEM-освіти.

  • Розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.02.2020 року «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству освіти і науки на 2020 рік, та розподіл освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» (частина 1, частина 2)

Актом збільшено освітню субвенцію шляхом розподілу коштів між місцевими бюджетами з урахуванням уточненого параметра кількості учнів усіх типів закладів загальної середньої освіти становить на 5 вересня 2019 року, та забезпечити розподіл резерву освітньої субвенції для бюджету Балтської міської об’єднаної територіальної громади Одеської області, що має територіальні особливості (додано 14079,3 тис грн).

Усього бюджетам громад буде додано 2,5 млрд гривень. АМУ уже наголошувала на врахуванні реального контингенту учнів в обрахунках обсягу освітньої субвенції під час засідань робочої групи Міністерства освіти і науки України з доопрацювання Формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами протягом 2018-2019 років.

Асоціація міст України дякує Кабінету Міністрів України, Міністерству фінансів України та Міністерству освіти і науки України за підтримку позиції органів місцевого самоврядування щодо врахування реального контингенту учнів під час обрахунку обсягів освітньої субвенції на 2020 рік.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних