A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Виконавчий комітет Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади
Хмельницька область, Полонський район
Офіційний сайт

Коли треба виходити на роботу, у разі перенесення робочих днів?

Дата: 17.01.2020 15:17
Кількість переглядів: 27

Згідно із частиною третьою статті 67 КЗпП України у випадку коли святковий або неробочий день (стаття 73 КЗпП України) збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

Як правило, з метою створення сприятливих умов для святкування, а також раціонального використання робочого часу розпорядженнями Кабінету Міністрів України рекомендується переносити робочі дні для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями у суботу та неділю.

У зв’язку з тим, що зазначене розпорядження має рекомендаційний характер, рішення про перенесення робочих днів приймається роботодавцем, що призводить до зміни графіка роботи підприємства (установи).

Тому всі дії щодо надання відпусток, виходу на роботу та оплати лікарняних мають відбуватись на підставі прийнятого на підприємстві (установі) рішення (наказу) щодо перенесення робочих днів, тобто по зміненому у зв’язку перенесенням робочих днів графіку роботи підприємства (установи).

При цьому слід мати на увазі, що у разі перенесення робочого дня, який передує святковому чи неробочому дню на інший вихідний день, для збереження балансу робочого часу за рік тривалість роботи у цей перенесений робочий день має відповідати тривалості передсвяткового робочого дня, як це передбачено статтею53 КЗпП України.

У разі відсутності працівника на роботі в зазначений день без поважної причини до нього може бути застосовано дисциплінарне стягнення відповідно до ст.147 КЗпП України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь