Всесвітній день води
22 березня у всьому світі відзначають Міжнародний день води. Резолюцію про святкування Міжнародного дня води прийнято на 47 сесії Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй у листопаді 1992 року. У 2000 році ООН прийняла Декларацію тисячоліття ООН та розробила спеціальну Програму дій на ХХІ століття, яка дала б змогу забезпечити кожного жителя нашої планети чистою питною водою
Метою проведення Дня води є підвищення рівня обізнаності про значення і важливість води для продовження життя на Землі та привернення уваги суспільства до проблем водних ресурсів України та їх раціонального використання.
Вода – це цінний ресурс як для людини, так і для довкілля. На жаль, під час воєнних дій завдано шкоду всьому: життю і здоров’ю людей, довкіллю, зокрема і водним ресурсам.
Останні події призвели до тяжких екологічних наслідків щодо водних ресурсів та управління ними, наявності та якості прісної води для цивільного населення. І тому в цих умовах потрібно діяти всім разом, змінивши спосіб використання та споживання води. Вода має важливе значення для життя і її потрібно відповідально використовувати, щоб сприяти співпраці та гармонії в суспільстві.
На території України високий температурний режим повітря та недостатня кількість опадів стають причиною обміління водойм, часткового пересихання малих річок та пониження рівнів ґрунтових вод. Пониження водності у річках негативно впливає на збільшення концентрації забруднюючих речовин у воді, а підвищення температури води сприяє розвитку «цвітіння» водойм.
Грамотне використання водних ресурсів може зменшити негативні наслідки змін клімату. Існують стійкі, доступні і стандартні рішення питань в сфері водопостачання та санітарії. Кожна людина може обрати для себе шляхи вирішення проблем у сфері водопостачання та санітарії. І навіть незначні дії, якими б вони не були, допоможуть у вирішенні водної кризи.
Залежність суспільства від водних ресурсів весь час зростає. Дефіцит водних ресурсів, незадовільна їх якість становить загрозу розвитку суспільства, погіршує екологічний стан регіонів. Водночас, кожен може долучитися до збереження водних ресурсів дотримуючись простих правил:
- вчасно закривати кран на кухні чи у ванній кімнаті, що збереже десятки літрів води;
- користуватися пральною та посудомийною машинами при повному завантаження;
- не використовувати фосфатні (фосфонатні) миючі засоби, які призводять до «цвітіння» водойм;
- віддавати перевагу душу замість ванної;
- вимикати воду під час чищення зубів;
- користуватися унітазом з двома режимами зливу;
- не засмічувати водойми побутовими відходами;
- не мити машини на берегах річок та озер.
Тому кожен з нас повинен зробити якусь маленьку добру справу для збереження, охорони та відтворення водних ресурсів. Хтось з Вас вчасно закриє кран на кухні чи у ванній кімнаті й тим самим збереже десяток літрів чистої води, інший – викине випиту пляшку води не в річку, а в спеціальний сміттєвий контейнер, а дехто навіть очистить джерело, яке повністю замулене і може просто пересохнути спекотним літом.
А що саме зробити Вам, хай підкаже Вам серце. Не відмовляйтесь від добрих справ, адже все що Ви зробите повернеться Вам сторицею. Не будьте байдужими, не будьте осторонь.
- БЕРЕЖІТЬ ВОДУ – ПІКЛУЙТЕСЬСЯ ПРО МАЙБУТНЄ!
Відділ благоустрою та екології
виконавчого комітету ради