Виплати ВПО з 1 червня 2024: що варто знати переселенцям
Виплати ВПО з 1 червня продовжаться для тих осіб, кому допомогу призначили автоматично ще три місяці тому, а також тих, хто написав заяву на їхнє продовження.
Виплати для ВПО з 1 червня
- Виплати для ВПО з 1 червня: що потрібно знати
- Виплати для ВПО з 1 червня: умови для припинення допомоги
- Виплати для ВПО, які повторно евакуюються з Харківської області
- Виплата пенсій пенсіонерам-ВПО, які не пройшли ідентифікацію
- Розмір допомоги для ВПО в червні
Виплати для ВПО з 1 червня: що потрібно знати
Так, виплати ВПО з 1 червня отримуватимуть найбільш вразливі особи, яким іще 1 березня автоматично продовжили допомогу на пів року.
Ідеться про ВПО, які не мають можливості працювати, доглядають дітей, важкохворих чи осіб з інвалідністю, мають низькі доходи або не мають їх зовсім.
Перелік ВПО, які матимуть право на виплати протягом ще шести місяців, уряд уточнив 22 березня, схваливши розроблену Мінсоцполітики постанову.
Отже, право на отримання виплат протягом ще шести місяців мають:
- особи з тяжкими формами захворювання, яким не встановлено інвалідність;
- діти, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя; патронатні вихователі; діти, тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу;
Якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в сім’ї становить менш ніж 9 444 грн, право на отримання виплат мають:
- особи, які доглядають за дитиною до трьох років або дитиною, яка потребує догляду, до шести років;
- сім’ї, що мають дітей до 18 років та/або до 23 років, які є студентами денної або дуальної форми навчання в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;
- особи, які надають соціальні послуги на непрофесійній основі;
- студенти, які звертаються самостійно, віком до 23 років;
- особи з інвалідністю ІІІ групи;
- сім’ї пенсіонерів.
Крім того, право на продовження допомоги на додаткові пів року також мають особи, віком від 55 років.
Виплати для ВПО з 1 червня: умови для припинення допомоги
Слід зауважити, що виплати для ВПО можуть припинити протягом двох місяців після перепризначення допомоги, якщо особи, які не працюють, не доглядають за дітьми чи людьми з інвалідністю, не сприятимуть своїй зайнятості.
Щоб не втратити допомогу, така особа має стати на облік до центру зайнятості, зареєструватися як фізична особа-підприємець, отримати допомогу на здобуття економічної самостійності, мікрогрант на створення чи розвиток власного бізнесу, ваучер на навчання тощо.
Виплати для ВПО, які повторно евакуюються з Харківської області
Люди, які повторно виїхали в межах обов’язкової евакуації із Вовчанська та Липців Харківської області, мають право на виплати для ВПО.
Про це повідомила віцепрем’єр-міністерка України – міністерка із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.
Йдеться, зокрема, про громадян, зарахованих до списків евакуйованих, які складає місцева влада.
Ті особи, які самостійно виїхали із населених пунктів Харківської області, де оголошено обов’язкову евакуацію, можуть звернутися до департаменту соціального захисту населення Харківської ОВА за телефоном гарячої лінії (066) 283-41-43, щоби їх зарахували до цих списків.
Для поновлення статусу внутрішньо переміщеної особи необхідно звернутися до ЦНАПу або до управління соціального захисту населення в громадах, які прийняли ВПО.
Виплата пенсій пенсіонерам-ВПО, які не пройшли ідентифікацію
У Мінсоцполітики нагадують, що виплата пенсій пенсіонерам, які стали ВПО до 24 лютого 2022 року, отримували пенсію в Ощадбанку та не пройшли ідентифікацію до 31 березня 2024 року, відновиться одразу після її проходження.
Фізичну ідентифікацію для пенсіонерів, які стали ВПО до 24 лютого 2022 року, було запроваджено для перевірки, чи дійсно кошти від держави отримує саме та особа, якій вони призначені.
Тим пенсіонерам-ВПО, які не встигли пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року, пенсійні виплати продовжують нараховувати, але поки не перераховуються на банківські картки.
Після ідентифікації пенсію виплатять за всі місяці, поки людина її не отримувала.
Пройти ідентифікацію можна:
- у відділенні Ощадбанку чи в сервісному центрі Пенсійного фонду України (ПФУ);
- за допомогою вебпорталу електронних послуг ПФУ (авторизувавшись за допомогою кваліфікованого електронного підпису Дія.Підпис (Дія ID);
- за допомогою відеоконференцзв’язку (подати заявку можна на вебпорталі електронних послуг ПФУ або через контакт-центр ПФУ за номерами 0800-503-753, (044) 281-08-70, (044) 281-08-71);
- у закордонній дипломатичній установі України.
Розмір допомоги для ВПО в червні
Розмір допомоги для ВПО в червні залишається незмінним:
- 3 тис. грн – для дітей і осіб з інвалідністю;
- 2 тис. грн – для дорослих.
Джерело: Урядовий портал, Мінсоцполітики
Фото: Мінреінтеграції