Щодо спалаху сальмонельозу
На Хмельниччині зафіксовано спалах сальмонельозної інфекції. Усі хворі відвідували заклад громадського харчування міста Хмельницький. Всього постраждало 15 осіб, у т.ч. 11 хворих знаходились на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні.
Епідеміологічним розслідуванням проведеним фахівцями ДУ «Хмельницький ЦКПХ МОЗ» було встановлено, що причиною спалаху сальмонельозу послужили грубі порушення технології приготування готових страв, санітарно протиепідемічного та дезінфекційного режиму в закладі громадського харчування. Було встановлено джерело збудника сальмонельозу та чинники передачі інфекції.
Так, при бактеріологічному обстеженні персоналу закладу, лабораторному дослідженні залишків страв, залишків продуктів та змивів з об’єктів навколишнього середовища закладу було виділено збудника сальмонельозу. Також встановлено бактеріальне забруднення питної води, що використовувалась для технологічних потреб.
За 2 місяці 2024 року в Хмельницькій області зареєстровано 22 випадки сальмонельозу, інтенсивний показник становить 1,8 на 100 тис. населення та є вдвічі вищим за український показник - 0,9 на 100 тис. населення. Область займає друге місце в країні по захворюваності на сальмонельоз.
В порівнянні з попереднім роком збільшилась кількість сімейних вогнищ. Сформовано 2 сімейних осередки з трьома випадками, які виникли одночасно (Городоцька міська громада), в 2023 році - 1 сімейне вогнище з двома випадками (Красилівська міська громада).
Серед осіб з числа декретованого контингенту зареєстровано 1 випадок сальмонельозу у молодшої медичної сестри Виноградівського психо-неврологічного інтернату Ярмолинецької селищної громади та 1 випадок сальмонельозу у школяра ліцею №4 Хмельницької міської громади.
В Полонській міській громаді в поточному році зареєстровано шість випадків гострої кишкової інфекції проти чотирьох за аналогічний період року два випадки серед учнів Полонського ліцею №1. Захворювання на сальмонель не реєструвались.
На підставі вищевикладеного та з метою забезпечення санітарного і епідемічного благополуччя населення просимо Вас, в межах повноважень, вжити належних організаційних заходів направлених на профілактику та зниження рівня інфекційних хвороб у відповідності до вимог ст.ст.5,10,11 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000р № 1645-ІП».
Активізація проведення санітарно-освітньої роботи серед населення з питань
профілактики інфекційних захворювань актуальних в літній період, використовуючи всі форми і засоби масової інформації;
Дотримання підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та громадянами на території громади санітарно-гігієнічних та санітарно-протиепідемічних правил і норм при здійсненні будь яких видів діяльності;
Проведення виробничого контролю, у тому числі лабораторних досліджень і випробувань при виробництві, зберіганні, транспортуванні та реалізації харчових продуктів і продовольчої сировини та іншої продукції, при виконанні робіт і наданні послуг;
4 Організація та проведення медичних оглядів і обстежень, гігієнічного навчання та інших заходів, передбачених санітарно-гігієнічними та санітарно-протиепідемічними правилами і нормами.