Інформування населення щодо порядку дій у випадку аварій на системах централізованого водопостачання та водовідведення

Дата: 27.10.2023 15:20

Руйнування енергетичних об’єктів може викликати зупинку водопостачання і водовідведення.
Що робити, якщо зникло водопостачання:
- передусім потрібно перекрити крани;
- запастися питною водою з бюветів, колодязів, шахтних колодязів, пунктів розливу питної води;
- вживати та використовувати для приготування їжі кип’ячену воду або фасовану питну воду, яка продається в магазинах;
- у жодному разі не рекомендується вживати воду з відкритих водойм, її можна використовувати лише для технічних цілей.

Отож – як підготуватися до можливого раптового припинення водопостачання і водовідведення:

1. В кожну оселю потрібно придбати бутильовану герметичну питну воду з великим терміном зберігання, з розрахунку 6 літрів на особу. Це - запас питної води на 72 години, який варто зробити вже зараз. Запаси води варто придбати зараз, адже в разі перебоїв з електроенергією не працюватимуть ні магазини, ні банкомати.

2. Наберіть певний об’єм води для технічних потреб. Це може бути вода з крана, набрана в об’ємну тару.

3. Запасіться комплектами одноразового посуду, бажано паперового.

4. Придбайте кілька упаковок вологих серветок.

5. Необхідно обмежити використання каналізації.

6. Для санітарно-гігієнічних потреб використовувати одноразові вологі серветки.

Увага! Не панікувати й не обривати телефонні лінії диспетчерів! При аварійних ситуаціях відповідні служби одразу будуть поінформовані і візьмуться за відновлення мереж.