22-26 травня – Всеукраїнський тиждень громадського здоров’я
22 травня стартує Європейський тиждень громадського здоров’я. Традиційно Україна долучається до активностей та цьогоріч Всеукраїнський тиждень громадського здоров’я, ініційований Центром громадського здоров’я, проходить під гаслом #Профілактика Рятує Життя та присвячений темі профілактиці захворювань.
За інформацією ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» існує 12 головних складників нашого способу життя, що впливають на здоров’я, наш імунитет:
- вживайте овочі та фрукти;
- збагачуйте свій раціон;
- обмежте вживання алкоголю;
- відмовтесь від куріння;
- дотримуйтесь гігієни;
- спіть не менше 7 годин;
- кохайтеся регулярно;
- більше сміху та позитивних емоцій;
- живіть активно;
- дозуйте стрес;
- частіше бувайте на свіжому повітрі;
- займіться йогою, чи іншими видами корисної релаксації.
Ранкова зарядка або моніторинг соціальних мереж зранку, здоровий раціон з достатньою кількістю фруктів, овочів та зелені або фастфуд з солодкими газованими напоями, пляшка чистої води або пиво з цигаркою – це щоденний вибір, який або допомагає зберігати здоров’я, або шкодить йому.
Громадське здоров’я – це про збільшення тривалості життя і зміцнення здоров’я суспільства шляхом спільних зусиль лікарської спільноти та загального населення. А гасло #ПрофілактикаРятуєЖиття – це про симбіоз та взаємодію, коли кожен учасник процесу робить все можливе, аби зміцнити здоров’я: лікар – ділиться актуальною інформацією та освічує своїх пацієнтів щодо профілактики захворювань, а кожен з нас – дослухається, дотримується правил та прагне до ведення здорового способу життя.
Кожен день Тижня громадського здоров’я буде присвячений окремій темі профілактиці неінфекційних або інфекційних захворювань. І понеділок, 22 травня, травня присвячений темі профілактики цукрового діабету.
Більше 400 мільйонів людей живуть з діабетом по всьому світу та прогнозується, що поширеність продовжуватиме зростати. Це була сьома провідна причина смерті у 2016 році. Поширеність діабету в Україні збільшилася за останніх 10 років на половину. Інсулінозалежний діабет (І типу) складає 6,5% усіх випадків захворювання. Майже 3% первинної інвалідності дорослого населення в України є наслідком захворювання на діабет.
Більше - за посиланням: https://bit.ly/3MtkY7T
Може здатися, що повномасштабна війна – не час для турботи про себе. Але насправді немає кращого часу, щоби приділити увагу своєму здоров’ю, ніж зараз, адже нам ще відбудовувати країну!
Зробіть вибір на користь здоров’я! Збережіть якість і подовжіть тривалість свого життя!
З метою профілактики захворювань в приміщені ЦПМСД та амбулаторіях проводяться вимірювання артеріального тиску, рівня цукру в крові, тестування на вірусні гепатити та ВІЛ (безкоштовно) з 22.05. по 26.05.23р.
Полонське відділення
ДУ «Хмельницький ОЦКПХ МОЗ»