A A A K K K
для людей із порушенням зору
Виконавчий комітет
Полонської міської ради територіальної громади
Хмельницька область, Шепетівський район
Офіційний сайт
40220859@mail.gov.ua
тел: 2-01-40; 0979110328

Шановні мешканці Полонської міської територіальної громади!

Дата: 24.03.2022 10:07
Кількість переглядів: 369

З настанням перших теплих днів громадяни починають господарювати на городах, подвір’ях, прилеглих територіях, а окремі «господарі» починають сезон паління листя, сухої трави та інших рослинних решток.

Шкода від самовільного й не контрольованого спалювання рослинних залишків становить велику небезпеку.

Під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які несуть значну шкоду здоров’ю людини.

Вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів, погіршується якість ґрунтів, що призводить до зниження урожайності.

Невинні, на перший погляд, спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей. Фото без опису

При спалюванні трави на присадибних територіях або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде  в свою чергу до знищення диких рослин та тварин.

В березні 2022 року на території Хмельницької області внаслідок спалювання сухої трави в полум’ї загинуло 2 жінки похилого віку.

Якщо пожежі виникають на місцевості через яку проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза. Дим і вогонь є напівпровідниками і за відповідних умов здатні стати причиною закорочення ЛЕП.

Давайте пам'ятати, що природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї! Дбайте про стан навколишнього середовища!

Фото без описуПам’ятайте, спалюючи суху траву та рослинні залишки, ви:

  • наносите шкоду ґрунту і землі;
  • отруюєте повітря;
  • вражаєте своє здоров’я та здоров’я своїх рідних;
  • пошкоджуєте рослини;
  • знищуєте птахів і тварин.

Враховуючи вище зазначені наслідки, органічне сміття – листя, бадилля, траву – краще не спалювати, а закомпостувати, забезпечивши ґрунт необхідними поживними речовинами, зробивши його родючішим, а все, що непридатне до вжитку в обійсті, варто відвести на сміттєзвалище або сміттєві контейнери для подальшої утилізації.

Дотримання цих простих вимог позитивно вплине на стан довкілля, а головне – не нашкодить здоров’ю людей.

Фото без опису

Нагадуємо, 17 березня 2021 року вступив в силу новий Закон України про посилення відповідальності за спалювання сухої трави, поживних залишків, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах та поза їх межами, а саме були внесені зміни в ст. 77 та 77/1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Тепер такі правопорушення тягнуть за собою накладення штрафу:

- на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн);

- на посадових осіб − від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн до 21420 грн).

За спалювання відходів і залишків сухої рослинності за статтею 82 КУпАП штраф:

  • для громадян від 340 грн до 1360 грн;
  • для посадових осіб від 850 грн до 1700 грн.

 

Крім того згідно зі ст. 245 Кримінального кодексу України:

- знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом караються:

  • штрафом від 5400 до 9000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (91800 до 153000 грн.);
  • або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років;
  • або позбавленням волі на той самий строк.

- якщо такі дії, спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки вони караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

 

07 березня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за злочини проти основ національної безпеки України в умовах дії режиму воєнного стану», якими посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану.

Так, у статті 113 “Диверсія” до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності. Таким чином, під час воєнного стану ці дії становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань рятувальників, військових та правоохоронців і знижують обороноздатність країни, а тому такі дії розцінюються як кримінальний злочин, що передбачає покарання у вигляді:

- позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої;

- позбавленням волі строком п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.

Якщо Ви стали свідками спалювання сухої рослинності:

    • повідомте поліцію за тел. 102 (поліція зобов’язана прийняти виклик, приїхати на місце злочину і зафіксувати правопорушення) або Державну службу з надзвичайних ситуацій за тел. 101;
    • сфотографуйте порушення та, по можливості, повідомте вищевказані служби про особу, що скоїла дане правопорушення.

 Шановні мешканці та гості громади! Давайте будемо свідомо дотримуватися правил пожежної безпеки, не спалювати опале листя, суху траву, сухостій, залишки дерев та побутове сміття, спільно дбати про стан нашого довкілля.

Відділ благоустрою та екології 

виконавчого комітету Полонської міської ради ОТГ

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь