Виконавчий комітет
Полонської міської ради територіальної громади
Хмельницька область, Шепетівський район
Офіційний сайт
40220859@mail.gov.ua
тел: 2-01-40; 0979110328

Згідно із Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» упродовж січня-березня триватиме кампанія з приписки до призовних дільниць громадян 2005 року народження.

Дата: 03.12.2021 11:25
Кількість переглядів: 716

Що таке приписка громадян?

Звернемось до вже зазначеного Закону, стаття 14.1 «Приписка громадян України чоловічої статі до призовних дільниць проводиться з метою взяття їх на військовий облік, визначення наявних призовних ресурсів, ступеня придатності до військової служби, встановлення освітнього рівня, здобутої спеціальності або професії, рівня фізичної підготовки, вивчення особистих якостей.»

Хто підлягає приписці громадян?

До призовних дільниць щороку протягом січня - березня приписуються допризовники, яким у рік приписки виповнюється 17 років.

         Як відбувається процес приписки?

Медичний огляд громадян, які приписуються до призовних дільниць для  визначення придатності їх до військової служби за станом здоров'я здійснюються методом індивідуальної оцінки відповідно до вимог Положення про військово-лікарську експертизу та медичний огляд у Збройних Силах України.

Громадяни, які приписуються до призовних дільниць, проходять рентгенологічне (флюорографічне), лабораторне та у разі потреби інші види медичного обстеження.

Після закінчення медичного огляду кожен лікар заносить до облікової картки призовника та інших документів, передбачених Положенням про військово-лікарську експертизу та медичний огляд у Збройних Силах, дані про встановлений діагноз, висновок про ступінь придатності до військової служби, про обмеження призначення за видами (родами військ) Збройних Сил та іншими військовими формуваннями, дату проходження медичного огляду і скріплює своїм підписом. Дані про медичний огляд та встановлений діагноз заносяться також у вкладку до медичної карти амбулаторного хворого. Фото без опису

         Яке рішення виносить комісія з питань приписки?

         Комісія з питань приписки на підставі поданих документів та особистої бесіди з допризовником з урахуванням роду його діяльності, спеціальності, рівня освітньої підготовки, морально-ділових якостей, загального розвитку і результатів медичного огляду приймає одне з рішень, яке заноситься до книги протоколів:

         - придатний для військової служби та попередньо призначений до служби у Збройних Силах України чи іншому військовому формуванні;

         - тимчасово непридатний до військової служби, потребує лікування;

         - підлягає направленню на додаткове медичне обстеження та проведення повторного медичного огляду (із зазначенням дати проведення);

         - непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час, підлягає взяттю на облік військовозобов'язаних;

         - непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку, підлягає виключенню з військового обліку;

         - підлягає взяттю на військовий облік військовозобов'язаних як такий, що був раніше засуджений до позбавлення волі, обмеження волі, арешту, виправних робіт за вчинення злочину невеликої або середньої тяжкості, у тому числі із звільненням від відбування покарання;

         - підлягає виключенню з військового обліку як такий, що був раніше засуджений до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину.

         В окремих випадках призовна комісія може направити юнака на додаткове обстеження чи лікування, і в такому випадку відвідування лікувально-профілактичних і лікувальних закладів згідно з рішенням комісії з питань приписки є обов'язковим.

         Якщо ж ви маєте право на відстрочку від призову з різних причин, або ж хочете проходити військову службу за контрактом, бажаєте навчатися у вищих військових навчальних закладах, придатні до служби в режимних та навчальних частинах або для підготовки з військово-технічних спеціальностей, про це робиться відповідний запис у вашій обліковій картці. Ці дані будуть враховані під час чергового призову громадян на строкову військову службу.

         Посвідчення про приписку

Громадянам, приписаним до призовних дільниць, видається посвідчення про приписку до призовної дільниці. Посвідчення про приписку до призовної дільниці видається за особистим підписом призовника у відомості видачі.

У разі втрати посвідчення про приписку призовнику видається дублікат. Видача дубліката посвідчення про приписку проводиться за письмовою заявою призовника, в якій зазначаються обставини втрати.

Громадяни, визнані непридатними до військової служби в мирний час, обмежено придатними у воєнний час або непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку, а також ті, що були раніше засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, арешту, виправних робіт, зокрема із звільненням від відбування покарання на військовий облік призовників не беруться і на підставі рішення комісії з питань приписки одержують військовий квиток, у якому робиться відповідна відмітка.    Оформлення військових квитків цим громадянам здійснюється на підставі витягу з книги протоколів засідань комісії з питань приписки.

Наголошуємо, що за порушення призовниками правил військового обліку передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

На території Полонської міської територіальної громади приписка проводиться 2-гим відділом Шепетівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

За додатковою інформацію завжди можна звернутися до 2-го відділу Шепетівського РТЦК та СП за адресою: м.Полонне, вул. Лесі Українки,87, (тел. 2 35 43) або на Call-центр Збройних Сил України — 0800500410, (044) 454-44-99. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь