Виконавчий комітет
Полонської міської ради територіальної громади
Хмельницька область, Шепетівський район
Офіційний сайт
40220859@mail.gov.ua
тел: 2-01-40; 0979110328

Визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню

Дата: 18.08.2021 14:19
Кількість переглядів: 376

Нерідко виникають ситуації, коли людина стає стороною виконавчого провадження, при цьому жодних судів щодо цього рішення не проводилось або ж особа не була про нього сповіщена належним чином, а на пошту від державного або приватного виконавця надходять так звані «листи щастя» про стягнення заборгованості та арешт майна боржника на виконання виконавчого напису нотаріуса.

Дедалі частіше нотаріуси, за зверненнями кредиторів (стягувачів), вчиняють виконавчі написи, які не відповідають вимогам чинного законодавства. Виконавчий напис нотаріуса являє собою документ, який засвідчує стягнення грошових коштів або майна на користь кредитодавця у примусовому порядку. Найчастіше до послуг нотаріусів звертаються компанії, що скуповують кредитні борги банківських установ, що ліквідуються.

Головною умовою вчинення виконавчого напису нотаріусом є безспірність суми заборгованості боржника перед кредитором. Часто трапляються випадки, коли кредитор і нотаріус не приділяють належної уваги визначенню безспірності. Фото без опису

Важливо знати, що при складанні нотаріусами виконавчих написів, поширеними випадками є порушення наступних вимог чинного законодавства України: 

  •  виконавчий напис вчиняється за договором, який нотаріально не посвідчений, що порушує п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 29 червня 1999 року № 1172 «Про затвердження переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріуса»;
  •  виконавчий напис вчиняється за зобов’язаннями боржника, за якими сплив строк позовної давності, що порушує норму ст. 88 ЗУ «Про нотаріат»;
  • виконавчий напис за кредитними зобов’язаннями вчиняється в порушення вимог, закріплених в ст. 87 Закону України «Про нотаріат».

Єдиним способом скасування виконавчого напису нотаріуса є звернення до суду з позовом про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.

По-перше, необхідно переконатися в тому, що кредитний договір має звичайну письмову – не нотаріальну форму.

По-друге, слід перевірити документ по пунктах на наявність передбаченої заздалегідь можливості стягнення кредитного боргу за допомогою виконавчого припису нотаріуса.

По-третє, зіставляється термін, на який видавався кредит (строк повернення кредиту), з терміном, зазначеним у виконавчому написі.

Позов про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, подається протягом 3 років з моменту його вчинення до суду за місцем реєстрації позивача або за місцем знаходження відповідача (кредитна організація, на користь якої виданий виконавчий напис).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь